Selvi Boylum Al Yazmalım

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İlk görüşte aşk ile başlar Selvi Boylum Al Yazmalım filmi. Peki, ilk görüşte aşk var mıdır gerçekte?

Tuttum elini
Sıcacıktı
Yüreği derindeymiş gibi

Çoğu insan ruh eşini arar bu dünyada.  Onun gibi hisseden, onun gibi düşünen… Çoğumuzun göz ardı ettiği bir şey var. Sevginin, aşkın yalnızca filmlerde, kitaplarda kaldığı. Bundan daha haberdar olmayan ve kalbi İlyas’ı görünce delicesine hızlanan Asya, tuttu onun uzattığı eli. Nereden bilecekti bırakacağını? Aşk, yanacağını bile bile cehennem ateşine atmak değil miydi kendini? Gelir miydi bir gün beklenen? İlyas mıydı Asya’nın beklediği…

Götür beni
Deli oğlan
Sevdiğime yol versin
Bu dağlar bu taşlar
Rüzgarlı ovalar
Dağılan yağmurlar

Ama Asya o an bunu düşünmedi. Aşkın olduğu yerde pekala mantık bulunmazdı. Bu yüzdendi kaybı, bu yüzdendi kaybımız. Bu kötü dünyada hala iyi bir şeylerin var olacağı inancı bizi yok etmeye yetmişti. Tek bir gülüştü bizi yok eden, sesiydi, yüzüydü, kalbiydi, belki de “İnan!” deyişiydi. Asya bu aşkla sevdiği adamı elinde tutmayı denedi, yalvarmaya gitti İlyas’ın müdürüne. Gördüğü muamele hepimize aşkı özetledi. Tek bir tokat yedi. Yüze inen, boğazı düğüm düğüm eden, kalbi durduran. Penceresinde sevdiğini beklerken aldatıldı. Dayanamadı, gitti Asya… Kalamazdı ki.

Senden başka
Yok hiç kimsem
Düşerim dara
İçim yara

Sonra Cemşit ile kesişti yolları. Sevemezdi başkasını belki ama çocuğu Samet vardı arada. Onu düşünmek zorundaydı. Cemşit kol kanat gerdi onlara. Öyle ki Samet onu babası saydı, baba dedi. Cemşit Asya’yı severken Asya da onu sevmeyi deniyordu, ne yazık ki İlyas’ı hala seviyordu. Her şeye rağmen… Bir gün kader yine İlyas ile onu bir araya getirdi. Asya kendini iki erkek arasında buldu. Sevgiyi sorguladı uzunca bir süre.

Sevgi neydi
Sevgi emekti
Uçuşan yaprak
Boş bir salıncak

Sonunda Cemşit’in ellerinden tuttu. Çünkü sevginin sadece kalp çarpıntısı olmadığını öğrenmişti Asya. Sevginin mücadele gerektirdiğini, ellerinden tutması gerektiğini, bırakmaması gerektiğini… Sevgi neydi sahiden?

Al yazmam serde
Gönlüm başka elde
Sevmek dostluktur dilde

*Eğik yazılan şarkıyı Jehan Barbur’dan dinleyebilirsiniz.

 

Paylaş.

Leave A Reply