Çarşamba, Ağustos 12

Kocaeli Üniversitesi’ni Çekilmez Yapan 5 Neden

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gülü seven dikenine katlanır derler… Kocaeli Üniversitesi eşsiz bir çiçek, fakat kabul edelim ki bazı can yakan dikenleri de mevcut. ? Sizin için en çok can yakan 5 tanesini derledik…

1.KARA KIŞLAR

Baharı çok güzeldir canımız kampüsümüzün fakat önce kara kışta hayatta kalabilmemiz gerekiyor. Donmadan ne kadar üşüyebileceğinize dair sınırlarınız zorlanır, tipi varsa görme yeteneğinizi kullanmadan yer yön bulmayı öğrenir, kaygan zeminlerde düşmeden yürümek veya karda mahsur kalmadan ilerlemek için kendinizce taktikler geliştirirsiniz. Bu yüzdendir ki, her KOÜlünün içinde bir “survivor” yatar…??????

2.GEÇME NOTUNUN 65 OLMASI

Biri not ortalamanızı sorduğunda eklemeden duramazsınız “Şey yalnız bizim okulda geçme notu 65…?”. Başka arkadaşlarınızın 50’den 55’ten şikayet ettiğini gördüğünüzde sinirlerinize hakim olmak zordur. KOÜ’ye geçiş yaptıysanız notlarınız ilk dönemden yerle bir olur, alışma süresi gerekir. Aaa, bu arada geçen yıl yeni kazananlara Twitter’dan geçme notu 75 olmuş trollü yapılmış, bir dönem ağlatılmıştı hatırlatmadan geçmeyelim dedik. ?

3.YOKUŞLAR VE MERDİVENLER

Kendimizi böyle teselli ediyoruz ama hayır ne yazık ki zayıflattıklarını tecrübe edemedik. ?Ayrıca üniversiteye geçerim şıkır şıkır topukluları giyer gezerim umutlarınızı da çıkarın bir kenara atın. İİBF ikinci öğretim kızları hariç bu yokuşları topuklularla aşan pek kimse yok ?

4.KAPI ÖNÜ SIRALARI

Güzide üniversitemizde güvenlik kontrollerine çok önem verilir. Her sabah her öğrenci her çanta mutlaka X-ray cihazından geçer. E tabi bir de her öğrencinin kimlik kartına tek tek bakılır. Bu yüzden eğer sabahları geç kalmamanız gereken bir ders varsa mutlaka erken gidin. Çünkü sizi uzun bir sıra bekliyor olabilir…

5.DERS SEÇME ÇİLESİ

Sabah 9 gibi sistem denemeleri başlar… Belki bu kez olur, ders seçebilirim dersin… Dakikalar geçtikçe umutlar da azalır. Arkadaşlara sorarsın; Sen girebildin mi? Girebilen var mı? Sesimi duyan var mı?

Sonunda girmeyi başardığınızda istediğiniz dersler çoktan tükenmesi, sayfa yüklenme hataları yüzünden de tıklamadığınız dersleri seçmek gibi başka dertlerle yüzleşirsiniz… Eee ne derler bilirsiniz, “KOÜ’de ders seçemezsiniz, dersler sizi seçer…” 

Şu görsele iyi bakın… Ya da bakmayın zaten yıllar boyu her dönem başlarken saatlerce bakıp sinir krizleri geçireceksiniz. Ama twitterdan bu konuyla ilgili güzel mizah dönecek ve bu sayede biraz teselli bulacaksınız.

Paylaş.

Leave A Reply