Başarının Sırrını Veriyorum | Son Bölüm

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkese Merhaba.

Yazının 3. ve son serisindeyiz. Fakat bu demek değildir ki sizle bu konuda artık bir şey paylaşmayacağım. Elbette yeri ve zamanı geldikçe bunlardan bahsediyor olacağız.

Son parametre için hedef diyelim mi? Bu kelimenin yerine; amaç, gaye, ülkü, mefkure, ideal gibi birçoklarını getirebiliriz. Kimileri bunu kelime anlamı itibariyle birebir karşılar kimileri ise içerik açısından oldukça benzerdir.

Hedef. Çok klişe belki “Bir hedefin olmalı” gibi sözler mesela. Biz bunu mümkün olduğunca sıkıcılıktan uzak anlatmaya çalışacağız.

Aslına baktığımızda yaptığımız hemen her iş hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleşiyor. En basiti evden okula veya işe gittiğinizi düşünelim. Hedefiniz gitmek istediğiniz yere varmak ve bunun için elinizden ne gerekirse yapıyorsunuz. Sanki çok meşakkatli bir şey gibi oldu ama küçümsemeyin. Kalk, yürü, in, bin bir sürü eylem ve zahmet. Ama sonunda neredesiniz? Varmak istediğiniz yerde.

Peki hedef koyma meselesinin bu kadar içindeyken neden iş daha büyük idealler için hedef koymaya geldiğinde falso veriyoruz.

Çünkü korkuyoruz, üşeniyoruz, çekiniyoruz. Potansiyelimizin farkında değiliz maalesef. Saatlerce boş işlerle uğraşıp güzelim vaktimizi heba ediyoruz. . Bu da bizi daha da miskinleştiriyoruz. Olmak istediğimiz insanların hayatlarını izleyerek körelip gidiyoruz.

Vaktinizin, sağlığınızın kıymetini bilmek için ne lazım? Yaşlanmanız mı yoksa ölmeniz mi? Belki ölmek bu iki seçenekten daha iyisi olurdu. En azından bu boşa geçmiş ömrün farkına varmadan gitmiş olurduk.

E peki madem bunları da biliyoruz daha ne duruyoruz değil mi? Burada amcamın hedef koyma noktasında söylediği bir sözü söylemek istiyorum: Sen hedef koy, dünya peşinden gelir.

Bunu deneyimlemiş onbinlerce insan ve yüzbinlerce yaşanmışlık varken, bizim bunu hâlâ “acaba işe yarar mı?” diye sorgulayacak vaktimiz yok!

Hadi artık şu kafanızdakileri icraata dökün. Bilmek istiyorsanız öğrenin, denemediyseniz yapın, tatmadıysanız yiyin- için, seviyorsanız söyleyin 🙂

Kafanızdaki hedefleri gerçekleştirinki yenilerini koymaya cesaretiniz olsun.

İletişim: mustafaucar@kafakampus.com

Paylaş.

About Author

Leave A Reply