Hollanda’da 10 Günlük “Ücretsiz” Hukuk Eğitimi Fırsatı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hollanda’nın Lahey kentinde, 4-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 10 günlük hukuk eğitimi programı başvurularınızı bekliyor.

2017-2018 yıllarında uygulanmak üzere Leiden Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Hollanda Helsinki Komitesi ve Lahey Yerel Yönetim Akademisi tarafından geliştirilen Matra Hukuk Eğitimi Programı Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Bu programın amacı, ülkelerin yönetim sistemleri içerisinde yer alan kişilerin hukuk anlayışını geliştirmektir. Eğitim, teori ve pratiği birleştiren derslerden ve gezilerden oluşan program sayesinde, hükümet çalışanlarının ülkelerinde hukuki sistemi geliştirmek için gereken becerileri edinmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, program katılımcıları uluslararası bir eğitim ağının parçası olma ve hem uluslararası hem de kendi ülkelerinden bu alanda çalışanlarla “network”lerini geliştirme şansı buluyor.

 

 

 

Bu amaçla  yılda yedi adet eğitim programı düzenlenecek olup, program Arnavutluk, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Sırbistan, Türkiye ve Ukrayna’dan katılımcılara açıktır.

2017 yılında düzenlenen eğitimlerin beşincisi olan bu programın teması “ademi merkezcilik ve sivil katılım”dır. Eğitim, sivil toplumun daha çok politikaya katılımı üzerine çalışan toplum görevlileri için tasarlanmıştır. Katılımcılardan öğrenim süresince aktif olmaları ve öğrendiklerine olabildiğnce hızlı bir şekilde uygulamaya geçirmeleri beklenecektir.

Programa 36 kişi kabul edilecek olup, bütün masrafları Hollanda Hükümeti tarafından karşılanacaktır.

Başvurmak isteyen adayların başvuru platformuna CV’lerini ve üstlerinden alacakları izin belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 20 Ağustos 2017’dir.

Başvuru platformu için tıklayınız.

Kaynak:

  1. https://www.ab-ilan.com/hollandada-tum-masraflarin-karsilandigi-hukuk-egitimi-programi/
  2. https://www.nhc.nl/themes/building-up-rule-of-law/matrarolt/
Paylaş.

About Author

Leave A Reply