Öğrencilerin İşine Yarayacak 7 Mobil Uygulama

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkese merhaba! Hepinizin bildiği üzere teknoloji çağındayız ve derslerimiz de dahil olmak üzere çoğu şeyi telefonlarımızla çözebiliyoruz. Ben de bunu göz önünde bulundurarak, bu yazımda öğrencilerin işine yarayabilecek bazı mobil uygulamaları tanıtacağım. Kendim de dahil olmak üzere çoğumuzun işine yarayacağına eminim, çünkü bu uygulamaları kullandım ve bazılarını kullanmaya devam ediyorum. 🙂

1)ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYORUM

Eğer çalışmalarınızı takip etmek ve planlamak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. İçerisinde hedeflediğiniz üniversiteyi ve bölümü yazabileceğiniz bir kısım var. Bu şekilde hedefinizi göz önünden ayırmamış olursunuz. Ayrıca içerisinde çok güzel motivasyon cümleleri de var.

2) FOREST

Eğer “Ben bir telefon bağımlısıyım ve bu beni çok kötü etkiliyor.” diyorsanız bu uygulama tam olarak size göre. Burada bir saat belirleyip, sanal bir tarlaya tohum ekiyorsunuz. Belirlediğiniz saat boyunca telefona girmezseniz tohumunuz ağaç oluyor. Eğer girerseniz fidan çürüyor. Bu şekilde her ağaç oluştuğunda altın kazanıyorsunuz ve artık telefondan uzaklaşmak sizin için eğlenceli bir oyuna dönüşüyor. 🙂

3) EVERNOTE

Bu uygulama not alma, aldığınız notları düzenleme, veya herhangi bir fotoğraf üzerine not alma gibi bir sürü faydalı özelliği sizlere sunuyor.

4) CAM SCANNER

Bu uygulama ile çekerken yamuk çekmek zorunda kaldığınız notları düzeltebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Her zaman iş gören bir uygulama.

5) ANY DO

Any Do da bir planlama uygulaması.

6) DUOLINGO

Bu sitede İngilizce ve Almancanın yanı sıra -eğer İngilizce bilginiz varsa- İspanyolca Fransızca ve daha birçok dili öğrenebilirsiniz. Duolingo ile aynı bir oyundaki gibi gramer ve kelimeleri öğrendikçe rozet kazanıp yeni seviyelerin kilidini açabilirsiniz.

7) SINAV HOCASI 

İçinde ders notları bulabileceğiniz veya başkalarıyla yarışıp sınav yapabileceğiniz çok güzel bir uygulama.

 

 

Paylaş.

About Author

Merhaba ben Dilara.Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarmak için buradayım :)

Leave A Reply