Neden Figen Evren?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1965 yılında Ankara da doğan Figen Evren, oyunculuk eğitimi almış ve Bir Demet Tiyatro‘da oynadığı “Elmas” karakteriyle tanınmıştır. Bundan sonra da birçok tiyatro ve dizide rol almıştır ve Simpsonlar: Sinema Filmi‘nde Bart Simpson‘u seslendirmiştir. Ferhan Şensoy yönetimindeki Ortaoyuncular’ında ‘Parasız Yaşamak Pahalı’, ‘Seyircili Seyir Defteri’yle sahne tozunu yutmuştur. Sıdıka, Koçum Benim, Günahım Neydi Allahım, Davetsiz Misafir projelerinde yer almıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar adlı TV dizisinde Komiser Hüsnü Çoban‘ın karısı Suat Çoban rolünde oynamaktaydı. Dizide 5 çocuk annesidir, aile yaşantıları ile adeta dizide popüler olmuştur, iyi bir kimliğe sahip temiz kalpli merhametli bir kadını canlandırmaktadır ve bu sayede popüler hale gelmiştir. Dizideki çocuklarını kendi öz çocukları gibi seven bir kadındır.

Peki neden Figen Evren?

Figen Evren diziden, televizyon ekranlarından ayrılarak Asos’ta yaşantısını sürdürürken, çok önemli bir şeyi devam ettirmektedir. Şöyle ki, sayın Evren bizzat açtığı Youtube hesabında birçok video paylaşıyor. Bu videoların tamamının bir ortak noktası var. “Tacize, şiddete hayır.”

Bu paylaşımlarının tamamında aslında kamuoyuna bir mesaj vermektedir. Bir toplumsal değişim amaçlamaktadır. Bu konunun çok önemli olması sebebiyle, Figen Evren özel yazısını yazarak,  biraz da olsa onun amacına ulaşmasında katkımız olacaktır. Kadına ve çocuklara, şiddet ve tacizin her geçen gün arttığı yıllarda, bu konuda yetersiz kalınmasının bilincinde olarak, kendisi ile fotoğraf çekmek isteyen herkesle video çekerek Youtube’a atıyor ve sosyal farkındalık  yaratmaya çalışıyor. Bu yüzden kendisini ayakta alkışlıyor ve bazı videoları ile sizleri yalnız bırakıyorum. Ayrıca en altta da bulunduğu tüm projelerini görebilirsiniz.

 

Bulunduğu tüm projeler;

Paylaş.

About Author

Leave A Reply