İnovatif Düşünce Çerçevesi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

İnovatif düşünce nedir? Biraz hakkında bilgi sahibi olalım.

Merhaba bir önceki yazılarımda heyecanlı olduğum pek belli oluyor inşallah bu heyecanı yavaş yavaş yazılarımı yazdıkça gidereceğime de inanıyorum, şimdi inovatif fikir hakkında kısaca bahsetmek isterim.

Öncelikle inovatif düşünme olayına girmeden inovasyon hakkında bir bilgi vermek isterim. İnovasyon yeni, farklı ve değişik fikirler üretmek ve bu fikirleri hayata geçirmektir. Bu fikirlerle bir sorun çözebiliriz, bir sorunun ortaya çıkmasını engelleyebilir ya da sorunun yeni bize sorunlar doğurmasını engelleyebiliriz. Önemli olan fikir üretmek değil, bu fikri hayata geçirmek olacaktır.

İnovatif düşünme ise bilgiyi yararlı ve ekonomik olarak toplum için dönüştürmektir. Bu nedenle teknik, sosyal ve ekonomik olarak bir takım süreç içerisindedir. Bunu yapmak için de değişime istekli olup , yeniliklere açık ve girişimci ruhu olan bir kültüre sahip olmamız gerekiyor. Daha sonra bunu toplumumuza aktarmak da bizim işimiz olacak. Yeni düşünceler üretmek, hayal gücünün yanında beyin fırtınaları,  zihin haritaları, öğrenme vb. kuramları iyi bilmek gerekir ve daha sonrasında sadece yeniliklerimizi, fikirlerimizi hayata geçirmek kalıyor.

Biraz cesaret başarıyı peşinde getirecektir.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply