Güvercin Severler Derneği | Karabük Üniversitesi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sevgili Kafa Kampüs Okuyucularımız,

Bu haber benim için çok kıymetli. Çünkü haber olan öğretim görevlisi benim kuzenim. Sevgili ağabeyimiz ve kuzenimizin güvercin sevgisi yerel ve ulusal medyada haber oldu. Aslında bu haber olmasının nedeni sevgidir. Hayvanlara merhamet etmeyen insanları sevmez. İnsanları sevmeyen kendini de sevmez. Örneğin; benim babam bir doğa severdir. Kuşları,balıkları, tavukları,horozları vardır. Onlarla çok güzel diyalog kurar. Bir arkadaş gibidir. O yüzden ben kuzenimin bu haberinin çıkmasına şaşırmadım. Sizin de ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Buyurun haberimiz burada.

”Karabük Ünİversitesi’nde  öğretim görevlisi 29 yaşındaki Hüseyin Kurt, kampüse kurulu kümeste 120 güvercin besliyor.

Karabük Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi Hüseyin Kurt, üniversite tarafından botanik bahçesi alanına kurulan kümesteki 35’i farklı türden 120 güvercin besliyor. Kurt, çocukluğundan gelen güvercin tutkusunu görev yaptığı üniversitede devam ettirdiği için mutlu olduğunu, üniversitedeki yöneticilerin her zaman kendisine destek olduğunu, güvercinleri severek beslediği için de bakımlarında hiç zorlanmadığını söyledi. Öğrencilerin ders aralarında güvercinleri besleyerek vakit geçirip, stres attığını ayrıca Türkiye’ye has olup dünya tarafından da bilinen, beğenilen nesli tükenmekte olan güvercin ırklarını besleyerek o ırklara katkıda bulunduklarını belirten Kurt şunları söyledi:

”Şehir hayatının keşmekeşinde insanın bir şkilde kendisini deşarj etmesi lazi lazım. Hayvanı sevmeyen insanı da sevmez. Bu insana merhamet aşılayan bir husus. Bu bir sorumluluk duygusudur aynı zamanda. İnsana bir rahatlama vesilesi olarak başarısını artırdığını düşünüyorum. Stresli ortamdan çıkıp buraya geldiğimizde bize bir rahatlık veriyor.”

Güvercinlerin sürekli atmaca ve şahinlerin tehditi altında olduklarını ifade eden Kurt,”Güvercinler savunmasız. Bir kaç tane zaiyatımız oldu. Bizde savunmamızı kendimize göre yapıyoruz. Güvercinler yırtıcı kuşları gördüğünde direkt olarak kafalarını o noktaya çeviriyorlar. Bizde o anda yanlarından ayrılmamak suretiyle önlemler alıyoruz. Tabii aldığımız önlemler bazen yeterli olmuyor” diye konuştu.”Kaynak DHA-KARABÜK NET HABER

Paylaş.

Leave A Reply