Aşık Olmanın Belirtileri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkese Merhaba!

Bu yazıyı yazdığıma inanamıyorum.

Net bir tarih vermeyeceğimki zamanı anlaşılmasın ama ben yaklaşık … ay öncesine kadar böyle bir şeyin var olduğuna, olabileceğine, başıma geleceğine inanmazdım.

İnsanlar anlatırdı “Abi şöyle zor böyle zor şöyle semptomları var böyle fiziksel etkileri var” falan filan. Bana fasa fiso gelen, çoluk çocuk ergen işleri dediğim bu aşk mefhumu güneş kadar, bu dünya kadar, siz kadar, ben kadar gerçek.

Peki bu durum nasıl gerçekleşiyor da siz bunu nereden anlıyorsunuz?

Öncelikle görüyorsunuz arkadaşlar. En başta estetik kaygı arayan gözlerimiz karşımızdaki kişiyi görünce beyninden vurulmuşa dönüyor bu şart.

Ardından konuşmaya başladığınızda mantıklı laflar etmediğinizi, hareketlerinizin sizi yansıtmadığını görüyorsunuz. Söylediğiniz her söz, yaptığınız her hareket O’nu etkileme adına. Mantıklı veya mantıksız olmasının bir önemi yok. Dediğim, gibi O’nu görünce aklınızı çoktan bir kenara koydunuz.

Daha sonra sesi hoşunuza gitmeye başlıyor. Sanki böyle sıradan bir insan sesi değil de, kulağa hoş gelen, huzur veren bir melodi gibi.

Ben birkaç günlüğüne görüp yanından ayrılmak zorunda kaldığım için bundan sonrasına O’ndan uzak kalınca neler oluyor bundan bahsederek devam edeceğim.

Bir kere O’ndan uzaklaşmaya başladığınız an böyle tam kalbinizle karnınızın arasında bir yere bir ağırlık çöküyor uzaklaşmaya devam ettikçe etkisi artan.

Artık eskisi gibi olamıyorsunuz. Yemeyi içmeyi kesinlikle unutun bir kere. Bu önemli bir belirti. Bir de şu varki gözünüz artık hiçbir şeyi hiçkimseyi görmüyor. Etrafınızdaki binlerce insan, yanınızdan gelip geçenler, ayağınıza basanlar…

Ruh gibi oluyorsunuz artık sanki dünyada bir siz varsınız bir O. Hayalleriniz artık O’nunla şekilleniyor. Gece yatarken, sabah kalktığınızda, yolda giderken, yiyebiliyorsanız yemek yerken, konuşurken, uyurken rüyalarınızda… Her yerde ve her şeyde O var.

Bir yandan sürekli yazmak konuşmak istiyor, bir yandan kendinizden soğutmaktan korkuyorsunuz. Sosyal medya hesaplarına bakıyorsunuz sürekli. O’nun sevdiği şarkıları, yemekleri, hobileri her neyse öğreniyorsunuz. Hepsi sizin de sevdikleriniz oluyor bir anda. Ama burada çok mühim bir tavsiye vermeliyim. Sosyal medyayla birlikte geçmişinde hiç öğrenmek istemediğiniz kimseler olduğunu görebiliyorsunuz. Bu da sizi kahredebiliyor bir arkadaşım söyledi (!)

İşin özünde bombok bir bataklığa saplanıyorsunuz arkadaşlar bu çok açık. Ama çok da güzel zamanlar. O’nun yüzünden dertlenmek de güzel, ağlamak da. Bundan kaçmanın da bir yolu yok maalesef. O sizi gelip buluyor.

Son olarak şu meşhur kelam ile yazımızı sonlandıralım:

Kavuşamazsan aşk, kavuşursan meşk oluyor…

Paylaş.

About Author

Leave A Reply