NETFLIX Sayesinde Türkiye’yi Orklar Bastı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Son zamanda yerelleşmeye verdiği önemle bilinen Netflix, bu yönde ilgi çekecek yaratıcı çalışmalarına Bright isimli diziyle bir yenisini ekledi.

Orklar, elfler ve insanların  beraber yaşadığı bir dünyada ırklar arası ilişkileri ele alan yeni filmi Bright’ın bugün Netflix Türkiye’de  yerel reklam fragmanı yayınlandı. Orklar’ı Türkiye’de üstelik kahvede tavla oynarken, sanayide çay içerken,  grafit yaparken izlediğimiz reklam henüz taze olmasına rağmen harika tepkiler alıyor.

 

Yönetmen Suicide Squat’ın Yönetmeni

Netflix bir süre önce ajandasına birçok ülkede yerel oyuncularla yerel dizi projeleri eklemişti. Bu çalışmalarına yerel reklamları da ekleyerek  “daha içimizden daha bizden” imajını gittikçe geliştiriyor. Türkiye kültürüne ait ögeleri gördükçe insanın üç dakikada “Orklar da bizden biri ya hu” diyesi geliyor.  Suicide Squat’ın da yönetmenliğini yapan David Ayer yönettiği filmde ırkçılık kurbanı olan orklarla bu fragman sayesinde çok daha iyi empati kurabiliyorsunuz. Toplumsal tabakalar, sınıf çatışmaları gibi konuları da işleyen film bol görsel efekti ve fantastik ögeleriyle tam anlamıyla eğlenceli bir film olmuş.

Netflix’in daha önce yaptığı Stranger Things ile Sadettin Teksoy’u bir araya getirdi. Netflix’in bu  eğlenceli fragmanı da birkaç ay önce çok sevilmiş ve sosyal medyada oldukça yüksek ses getirmişti.

 

;

Paylaş.

Leave A Reply