“#kızbaşına” Neler Yapabildiğini Göster!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kız Başına, Türkiye’de kadına yönelik nefret söylemini, şiddeti ve tacizi inceleyen bir projedir. Nefret söylemini, taciz ve şiddetin sona ermesi amacındadır. Aynı zamanda bu eylemlerin mağdurlarına yol gösterme, onları harekete geçirme hedefindedir.

“Kız Başına” Yapamazsın Diyenlere İnat Bir Yarışma

Düzenlenen yarışmaya katılım için yerine getirilmesi gereken 3 koşul var. İlki “Kız Başına” yaptığın şeyleri “#kızbaşına” etiketiyle Instagram’dan paylaşmak. İkincisi ise sosyal medya hesaplarını takibe almak. Üçüncü ve son koşulda gönderinin altına 3 arkadaşını etiketlemek.

En çok beğeniyi alan fotoğrafın sahibi D&R’dan 100 TL’lik hediye çeki kazanacak. Tüm katılımcılar içinden seçilecek 3 kişiye de ayriyeten D&R’dan 50 TL’lik hediye çeki kazanacak. Son katılım tarihi ise 3 Aralık!

Kız Başına Eczacılardan Destek Bekliyor!

Eczaneler aracılığıyla kadınlara “şiddetten korunma ve destek rehberi” broşürünün ulaşmasını hedeflemektedirler. Broşürde şiddete uğrayan kadınların ne yapması gerektiği, haklarını aramak için başvurabileceği kurumlar yer almaktadır. Bu broşürleri ücretsiz edinmek isteyen eczaneler  kizbasina@gmail.com ‘dan iletişime geçebilirler. Hedefleri ise 100 eczaneye bu broşürleri ulaştırmak.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply