Yaz Tatilinde İzlemeniz İçin 5 Yabancı Dizi Önerisi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hepinize merhaba 🙂 Yoğun ve yorucu bir öğretim yılının ardından bildiğiniz üzere yaz tatili geldi. Tatilde dinlenmenin yanında bir şeyler izlemek, okumak istiyoruz. Bu yüzden ben de kendimce izlediğim ve çok beğendiğim, boş zamanlarınızı doldurabileceğiniz 5 yabancı dizi önerisi sunacağım. Eminim çoğunun ismini duymuşsunuzdur ama duymamışsanız da ayrıntılarını yazdıklarımdan öğrenebilirsiniz.

1) LA CASA DE PAPEL

İspanyol Darphanesine giren bir grup soyguncunun macerasını anlatan bu dizi benim favorim. Kimliklerinin açığa çıkmaması için birbirlerine belirledikleri şehir adlarıyla hitap ediyorlar. Tüm bu soygunu yöneten dışarıdan bir kişi de var. O kişi ise ‘Profesör’ olarak biliniyor. Şimdi biraz karakterleri tanıyalım.

Karakterler

Profesör>>  Álvaro Morte

Soygunun ve ekibin beyni. Kimseye bir zarar vermeden istediğini alma çabasında olan Profesörün akıl almaz planına hayran olacaksınız.

Tokio>> Úrsula Corberó

Dizi Tokio’nun  sesinden anlatılıyor. Asi ve inatçı bir karakter.

Berlin>>  Pedro Alonso

Grubun içerideki beyni Berlin. Bazen çok fevri davranabiliyor fakat aldığı kararlar genelde tam yerinde oluyor.

Nairobi>> Alba Flores

Ekipteki 2. kadın olan Nairobi’nin doğallığı ve içtenliği sizi çok etkileyecek. Herkesin farklı amaçlarla girdiği bu soygun işinde en duygusal amaç Nairobi’nin.

Denver>> Jaime Lorente

Sempatik ve komik bir karakter. Özellikle gülüşü birçok insan tarafından çok komik bulunuyor.

Rio>> Miguel Herrán

Grubun en genç üyesi. Soygunun yazılım işlerini düzenliyor ve aynı zamanda çok duygusal.

Raquel Murillo>> Itziar Ituño

Soygunun başına gelen en büyük bela diyebiliriz. Müfettiş Raquel hem zekiliğiyle hem de pratik düşünceleri ile dizinin heyecanının kaynağı.

2) WESTWORLD

Birtakım bilim insanın yarattığı dünyada hapsedilmiş, duyguları olan fakat gerçek olmayan insanların yaşadıklarını anlatan bir dizi. Kesinlikle çok iyi kurgulanmış ve izleyiciyi düşünmeye itiyor. Her bölümü oldukça dolu. İlk bölümleri biraz sıkıcı ve anlaması zor olsa da kendinizi kaptırdıktan sonra durduramıyorsunuz. Karakterlerin yaptıkları çok değişken olduğu için karakter tanıtımı yapamıyorum.

3) 13 REASONS WHY

Dizide üstüne gelinen bir kızın intihar ettikten sonra bıraktığı 13 kasetin her biri birer bölümde anlatılıyor. Çok heyecanlı ve sürükleyici olan bu dizi her bölüm diğer bölümü merak etmekle geçiyor.

Karakterler

Hannah Baker

İntihar eden Hannah’ın  13 nedeni veya onların yüzünden intihar ettiği 13 kişi bulunuyor. İntihar etme nedeni olan kişileri anlattığı kayıtları listesindeki ilk kişiye gönderiyor. On üç nedenin tümünü dinleyen ilk kişi kasetleri diğer kişiye aktarıyor.

Clay Jensen

Clay listedeki dokuzuncu kişi. Hannah ile birlikte hikayenin diğer anlatıcısı olma özelliğini taşıyor.

Tony

Tony Clay’in yakın arkadaşı ve ikinci kaset setini alan kişi olma özelliğine sahip. Onun görevi Hannah’ın listesindeki herkesin talimatları takip ettiğinden emin olmak.

Justin Foley

Justin Hannah’ın listesindeki ilk kişi. Aynı zamanda onuncu kişi de.

4) STRANGER THINGS

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar. Arkadaşından dönen Will, yolda korkutucu bir şey görür. Ve hikaye başlar. Kesinlikle izlemeniz gereken çok sürükleyici bir dizi.

5) FRINGE

Ajan Olivia Dunham, çılgın bilim adamı Walter Bishop ve Bishop’un zeka dolu oğlu Peter Bishop’ın bilim konuları ile ilgili araştırmalarını anlatmaktadır. Bu üçlü, FBI’ın dünyadaki esrarengiz olayları incelemek için kurduğu ‘Fringe‘ adlı bir grupta bulunmaktadır ve dünyada olan çeşitli olayları incelemektedirler. Bilim kurgu mantığına uygun olarak siz de diziyi izledikçe gerçekten çok esrarengiz olayların gerçekleştiğini göreceksiniz dizide.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş.

About Author

Merhaba ben Dilara.Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Yaşadıklarımı, tecrübelerimi sizlere aktarmak için buradayım :)

Leave A Reply