Yaşam Hakkı | İzev

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (İZEV)bir projesi var. ‘Hayvanlar ve Biz’. Bu projeye Pink Floyd’un solisti Roger Waters da destek veriyor. ‘Another Brick in The Wall’ şarkısına 30 farklı bireyle klip çekildi. 10 milyon izlenme sayısına ulaşmaya çalışan İZEV, hedefe varıldığında Yaşam Köyü’nün kurulacağını duyurdu.

Roger Waters’dan Büyük Destek.

Pink Floyd’un solisti Waters, 1979 yılında piyasaya çıkardıkları ‘The Wall’ albümündeki ‘Another Brick in The Wall’ isimli kült şarkısının haklarını ilk kez Türkiye’deki down sendromlu bireylere verdi.

İZEV  sosyal sorumluluk projesi kapsamında gençlerin seslerini sanat yoluyla duyurmasını sağlayarak dünyada bir ilke imza attı.

Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerin hayata geçirdiği “Hayvanlar ve Biz” sergisi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in önderliğinde Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Gecenin sunuculuğunu haberci Erhan Ertürk üstlendi. Kubat, Koray Avcı, Yavuz Dizdar gibi ünlü isimlerin katılımı gerçekleşti. “Hayatta Biz de Varız” diyen gençlerle birlikte yorumladıkları “Yaşam Hakkı – Duvar” şarkısının lansmanına katılarak gençlere destek verdi.

Eğer buraya bırakacağım video 10 milyon izlenirse dostlarımız için Yaşam Köyü kurulacağı sözü verildi. Hadi bizim de ufak bir katkımız olsun.

Bir farkındalık projesi olan “Hayat ve BİZ” organizasyonunun 2. ayağı “Hayvanlar ve BİZ” fotoğraf sergisinin dünyaca ünlü Roger Waters desteği ile hazırlanan ve Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı’nın seslendirdiği “Yaşam Hakkı – Duvar” parçasının klibi sizlerle.

Paylaş.

About Author

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisiyim. Yani yaprak döker bir yanım,bir yanım bahar bahçe. Hayata bakış açım gülerken düşünmek:) KafaKampüs'e de bu yüzden katıldım zaten. Sizler için de elimden geleni yapacağım. Kısacası elimden gelen yüreğimdir.

Leave A Reply