En İyi 7 Melodram Kore Mini Dizisi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1.Last Minute Romance

Daha önce hiç sevgilisi olmamış esas kızımız bir gün kanser olduğunu ve çok az bir ömrü olduğunu öğrenir. Sigortadan aldığı tazminat parası ile kendisine kiralık bir sevgili tutma niyetindedir. Bunun için ise tek bir şartı vardır. Hayranı olduğu sanatçıya benzemek! Peki kızımız bu şartını karşılayacak birini bulabilecek midir?

2.Snow Lotus

Önceki hayatlarında kavuşamadıkları bir aşk yaşayan çiftimiz tekrar dünyaya geldiklerinde kader onları tekrar bir araya getirecek tesadüflerle karşılarına çıkar.

3.KARA:Secret Love

Kore’deki bir pop grubu olan KARA’nın üyelerinden birinin bir bölümün baş rolünü oynadığı ve her bölümde farklı bir hikayenin anlatıldığı bir mini dizi. Hepsi birbirinden etkileyici 6 bölümden oluşan dizi, az bölümlü fakat her bölüm yaklaşık 1 saat sürüyor. Zaten her hikayenin de layığıyla sonlanabilmesi için yeteri kadar süre tanınması gerekmez mı?

4.The Universe’s Star

Esas kızımız lise öğrencisi iken geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeder. Bundan sonra ölüm meleği olarak dünyada görünmez bir hayat sürer ve en sevdiği şarkıcı ile ne varsa her şeyi takip eder. Ölüm meleği esas kızımız en sevdiği şarkıcıyı ölümden kurtarmak için bir anlaşma yapar ve insana dönüşür. Peki başarılı olup sevdiği şarkıcıyı kurtarabilecek midir?

5.Page Turner

Sanat okulunun piyano bölümünde olan bir erkek ve bir kızın çekişmesi ile başlayan dizi, ilerleyen kısımlarda yaşanan bir kaza sonucu farklı noktalara ilerleyen hayatları konu alır. Bölümün en iyisi olan kızımız kaza sonucunda görme yetisini kaybeder. Göremediği için piyano çalamaz ve tam da hayatının anlamını yitirmiş, bomboş hissederken bu bölüme girmeye hevesli bir öğrencinin hayatına girmesiyle birlikte yeniden hayata tutunma yolları arar. Toplamda 3 bölümden oluşan bu mini dizinin bir bölümü yaklaşık 1 saat sürüyor.

6.Loss:Time:Life

Dizi aslında isminden de konusunu belli ediyor. Dizi bir hayatın son buluşuyla başlıyor ve başında “uzatma” süresini gösteren hakemlerle bu insanın hayatı, o zamana kadar neler yaptığı ve son nefesindeki pişmanlıklar gibi şeylere tanık oluyoruz. İzlediğim en ilginç mini dizi diyebilirim. Dizi yaklaşık 15 dakikalık 8 bölümden oluşuyor. İlk 4 bölümde bir kişinin hikayesi anlatılırken, diğer 4 bölümde ise başka birinin hikayesi anlatılıyor.

7.Old Goodbye

Fated To Love You severler buraya! Bu tatlı ikili bir mini dizide yine bir arada ve yine karı-kocayı canlandırıyorlar. Jang Hyuk ve Jang Na Ra’yı birbirine yakıştıranlar mutlaka izlesinler. Dizimiz yaklaşık 1 saatlik bir bölümden oluşuyor. Dizi ise bir boksörün; ölmek üzere olan eski eşinin evlerini kendisine bıraktığını öğrenmesiyle başlıyor. Eve girdiğinde orada yaşarken hiç fark etmediği bir odayı ve içinde bir polaroid fotoğraf makinesi buluyor.  Ama bu makine sıradan bir makine olmaktan çok öte, bir zaman makinesidir ve 8 pozluk hakkı vardır. Geçmişe dönüp eski eşini kurtarmanın yolunu bulabilecek midir?

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

About Author

Leave A Reply