Üstün Zekalı Çocuk, 14 Yaşında Üniversiteye Gitmek İstiyor!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
İzmir’de yaşayan 10 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş, inanılmaz başarısı ve hikayesiyle milyonları hayrete düşürdü!

Henüz 2 yaşındayken okuma yazmayı öğrenen Muhammed Hakan, öğrenimine devam ettiği Güzelyalı Ortaokulunda yüksek zeka seviyesi sebebiyle kendisinden 2-3 yaş büyüklerle eğitim alıyor. IQ seviyesi 160 çıkan Muhammed Hakan, ”14 yaşında üniversiteye giderek ülkeme daha yararlı olabilirim” diyor.

Mühendislik, bilim, astronomi ve tıp gibi alanlara ilgisi olan Muhammed Hakan, ”Ben büyüyünce birkaç dal okumak istiyorum. NASA’ya katılmak istiyorum. Uzayla ilgili şeylere çok merakım var, okulumda bununla ilgili uzay kitabı hakkında bir proje yaptım. İçinde benim hazırladığım oyun kartları ve bulmacalar var. Bu kitabı okula da sundum.” diye konuştu. Muhammed Hakan’ın annesi ise MEB Başkanı İsmet Yılmaz’a seslenerek bu şekilde olan çocuklar için özel bir program geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Okul Müdürü Özcan Bakır ise şöyle konuştu: ”Kendisinden 2 yaş büyük insanlarla okumasına rağmen hem derslerinde hem de tüm sosyal ilişkilerinde gayet güzel bir şekilde eksiğini kapatıyor.”

Paylaş.

About Author

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden merhabalar :) Adım Bengü. Kimya mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. 21 Haziran 1997 doğumluyum ve Adanalıyım :)

Leave A Reply