Hiç Leyla ile Mecnun İzlemeyenleri Diziye Başlatacak, İzleyenlere Tekrar İzletecek 9 Şey

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1)  Bu dizide içki/sigara yok! İçki yerine üzüm veya elma; sigara yerine sakız var!

RTÜK ile uğraşmamak için alınmış eğlenceli bir sansür yöntemi olan üzüm/elma ve sakız benzetmeleri muhteşem bir absürd komedi örneğidir.

2)Argo kullanmadan kaliteli esprilerin ortaya çıkabileceğini gösteren İskender abimiz var!

”Ayak serçe parmağın sehpaya çarpsın”dan daha beter bir argo varsa söyleyin ?

3)Günümüzün sorunu olan geçim zorluğu ve işverenlerin sunduğu kısıtlı imkanlara karşı tepki İsmail abimiz var!

DİPNOT: Neden her gün boğazda durup geçen gemilere el salladığı merak edilen İsmail abimizin hikayesi 2. sezonda anlatılıyor. (İzlemeyenler için spoiler vermeyelim 🙂 )

4)Sınıf farkının sadece kafada yaratılan bir algıdan ibaret olduğunu seyirciye gösteren, yeri geldiğinde kafa karışıklıklarıyla Mecnun’u üzdüğünde sinirlenilen ama sevilmekten de vazgeçilmeyen karakter Leyla!

Dizide farklı farklı Leyla karakterlerinin olmasının sebebi ise apayrı bir yazı başlığıdır. Beklemede kalın 🙂

5) Gerçek aşka ulaşmakta her yolun mübah olduğunu biz günümüz gençlerine gösteren, ne zaman burnu pis kokular alsa ortalığın karıştığı bir Aksakallı Dede’miz var!

6) Yine, günümüz şartlarında unutulmuş samimi ve sıcak bakkal ortamını bizlere dibine kadar yaşatan Erdal Bakkal’ımız var!

Günün her anı kapıları herkese açık olup, herkesin mutlaka uğradığı bir duraktır Erdal Bakkal. Bir de çırağı Kaan vardır Erdal Bakkal’ın hayata erken atılıp erken olgunlaşan çocuklara ithafen.

7) Adını ”Yavuz hırsız ev sahibini bastırır.” atasözünden almış, kendisine hırsız denilince ”Ben öyle bir insan mıyım?” diye alınan ve kendisine ”performans sanatçısı” ünvanını koyan Hırsız Yavuz’umuz var!

Yaptığı hırsızlıkların tek amacı görme engelli sevgilisi Zeynep’in ameliyat parasını toplayıp gözlerini açtırmak olmuştur.

8) ”Arda benim adım bi kere Arda’yım ben Arda” repliğini sıkça kullanan, annesizlik içinde büyümüş ve zenginliğin de etkisiyle işi şımarıklığa vurup, babasına her istediğini yaptıran karakterdir Arda.

9) Son olarak dizi çekimleri esnasında solistliğini Mecnun’umuz Ali Atay’ın yaptığı ”Leyla the Band” grubu kuruldu. Klavyede Hırsız Yavuz Osman Sonant ve bas gitarda İsmail abimiz Serkan Keskin gibi isimleri barındıran grubun ilk şarkısı dizide de kullanılan ”Yokluğunda” :

Paylaş.

About Author

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden merhabalar :) Adım Bengü. Kimya mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. 21 Haziran 1997 doğumluyum ve Adanalıyım :)

Leave A Reply