TÜGVA – Medya İletişim Okulu

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu sene Medya İletişim Uzmanı Yetiştirme Programı eğitimleri İstanbul’un yanı sıra Ankara’da da verilecek. İleride medya ve iletişim alanında söz sahibi olmak isteyen, 18-29 yaş aralığında, üniversite 3 veya son sınıf öğrencileri ile yeni mezunların başvurabileceği program, 3 ay teorik eğitim ile 9 ay uygulamalı olarak medya kuruluşlarında, ajanslarda ve özel sektörde stajdan oluşan bir uzmanlaşma programıdır.

Programı başarıyla tamamlayanlar ülkemizin önce gelen kurumlarının yer aldığı MİO proje partnerlerinde iş imkânı elde edebilecek. Geçen sene MİO öğrencilerinin yüzde 75’i(45 kişi) proje partnerlerimizde staja veya işe başladı.

Genel yetenek sınavı ve mülakatların ardından seçilen katılımcılar, ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda 12 branştan birinde uzmanlık eğitimi alacak.

MEDYA İLETİŞİM OKULU

Eğitim ve Staj Dönemi

    • Eğitimler 2018 Mart-Nisan-Mayıs ayları arasında gerçekleşecektir.
    • Staj döneminin 2018 Temmuz – 2019 Mart arası planlanmaktadır.
    • Her kategori için 20 kişiye kadar eğitim grupları oluşturulacaktır. Yeterli sayıda katılımcı başvurusuna ulaşmayan kategoriler açılmayacaktır. Fazla sayıda katılımcı başvurusuna ulaşan kategoriler için ise en fazla 2 sınıf açılabilir.
    • Katılımcıların eğitim sonunda hangi kurumda staj yapacağı program koordinatörleri tarafından belirlenecektir.
    • Eğitimler ve stajlar İstanbul ve Ankara’da olmak üzere 2 ayrı program şeklinde gerçekleşecektir.

Eğitim Saatleri ve Yerleri

Eğitimler en az 72 saat olacaktır. Her kategori gurubu en az 15 en çok 20 kişiye kadar olacaktır. Eğitim yerleri programa kabul edilen öğrencilere ayrıca bildirilecektir. TÜGVA Genel Merkez(Ayvansaray), TÜGVA Eğitim Merkez (Cevizlibağ), TÜGVA İstanbul Temsilciliği (Üsküdar) ve İstanbul Medya Akademisi (Yenibosna, Ankara-Balgat) olacaktır.

Son başvuru tarihi 31 Aralık 2017!

Başvurmak için tıklayınız.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply