T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2019 Yaz Dönemi Tanıtım Programı Başvuruları Başladı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Üniversite öğrencilerine yönelik olarak, Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın görev ve işlevlerini tanıtmak ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2019 Yaz Dönemi Tanıtım Programı düzenlenecektir.  Söz konusu Programa başvurular 01 Nisan – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında http://www.sbb.gov.tr internet adresinden online olarak kabul edilecektir. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Tanıtım Programına her dönem için azami (100) kişi kabul edilir ve not ortalamasına göre (en yüksek nottan başlayarak) sıralama yapılır.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı Tanıtım Programına katılacaklarda; başvuru tarihinde 4 yıllık yükseköğretim kurumlarının Strateji ve Bütçe Başkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı alımında tercih edilen bölümlerinin veya yurtdışında bunlara denkliği kabul edilmiş bir yükseköğretim kurumunun 3 veya 4. sınıf öğrencisi olmak, aynı bölümler itibarıyla 4 yıllık yükseköğretim kurumu mezunu olmak veya yüksek lisans öğrencisi olmak ve transkriptin kümülatif ortalamasının 4 üzerinden 3 ya da 100 üzerinden 75 olması şartları
aranır. Kontenjanın dolmaması halinde, not ortalaması 3’ün altında veya 2. sınıf öğrencisi olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınabilir.

Yaz Dönemi Tanıtım Programının Temmuz ayının ilk Pazartesi günü başlaması öngörülmektedir. Programın kesinleşen takvimi bilahare internet sayfamızda ilan edilecektir. Tanıtım Programı, Pazartesi günü başlamak kaydıyla 3 gün boyunca 13:30-17:30 saatleri arasında yürütülür.
Tanıtım Programını tamamlayanlara; Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Tanıtım Programı Katılım Belgesi” verilir. Söz konusu belgeye hak kazanmak için Programa katılımda devamlılık esastır. Bir günden fazla Programa katılınmaması durumunda ilgiliye belge verilmez.

Bilgi İçin: (0312) 294 53 33 – (0312) 294 53 52

Paylaş.

About Author

Leave A Reply