İTÜ Mühendislik ve Mimarlık Eğitimi Mükemmeliyet Merkezi Açıldı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İTÜ Mühendislik ve Mimarlık Eğitimi Mükemmeliyet Merkezi (MEM), “yeni-nesil akademisyenlerin, mühendislerin, mimarların ve liderlerin gelişimini destekleyen öncü ve örnek bir merkez olmak ve paydaşlarının öğrenme deneyimlerini sürekli gelişim anlayışıyla zenginleştirmek” amacıyla kuruldu.

MEM, İTÜ öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının farklı öğrenme ihtiyaçlarını anlamayı; eğitim ve araştırma alanlarında sürekli gelişimlerini desteklemeyi; herkesin birbirinden keyifle öğrenebileceği aktif iş birliği platformları yaratmayı ve eğitim bilimlerinin güncel yaklaşımlarına dayanan yenilikçi öğrenme yaklaşım, araç ve uygulamalarının yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

3 Temel İlke İle Kuruldu

En önemli kaynak olarak İTÜ’deki insan zenginliğini gören MEM faaliyetlerini üç temel ilkeye dayandırıyor:

  • Kapsayıcılık – Hedefleri MEM’in uzgörev ve özgörev tanımlarında belirtilen önceliklerle kesişen tüm İTÜ içi ve dışı paydaşlarla işbirliği yapmak istiyor.
  • Kaynak-etkinlik – İTÜ ekosistemi içinde öğrenme deneyimlerini zenginleştirmeyi hedefleyen tüm birimleri aynı zamanda MEM’in de paydaşları olarak görüyor.
  • İnsan odaklılık – Farklılıklara değer veriyoruz. Bireylere, kişisel öğrenme deneyimlerini zenginleştirecek insanlara ve en uygun kanallara erişim fırsatı sağlanmasının yaratacağı katma değeri önemsiyor.

Etkinlikler ve Projeler

MEM etkinliklerini, öğrenci ve eğitmen paydaşlarımızın talepleri ve katkıları doğrultusunda çeşitlendirmeyi planlıyor ve aşağıdaki düşüncelere sahip herkese kapısını açıyor. 

  • “Şöyle yapsaydık, eğitimin kalitesini daha hızlı geliştirebilirdik” 
  • “Keşke herkes şu Hoca gibi ders anlatsa” 
  • “Fırsatım olsaydı, bu konuyu arkadaşlarıma çok iyi anlatırdım” 
  • “Keşke bu konuda çalışan, şu araştırma metodunu kullanan birileriyle buluşup tartışabilseydim” 
  • “Arkadaşlarıma / meslektaşlarıma şu konuda kolaylıkla destek olabilirim” 

Detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply