Stilinizle Fark Yaratın | Okula Dönüş Kombin Önerileri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Okullar açıldı ve öğrenci kardeşlerim için artık okula dönüş vakti. Yılın özellikle lise ve üniversiteye bu yıl başlayacak arkadaşlar için en heyecanlı vakti.

Üniversiteye başlayacak arkadaşları açıkçası çok kıskanıyorum çünkü muhtemelen hayatınızın en güzel yıllarını yaşayacaksınız. Benim özlem duyduğum ve anmaktan zevk aldığım yıllar.

Şimdi gelelim konumuza. Eğer okul hayatınızın unutulmazlar listesine girmek istiyorsanız insanların zihinlerine bir takım imzalar atmalısınız. Bunu da stilinizle yapabilirsiniz.

“Okulun cool çocuğu, fakültedeki yakışıklıyı gördün mü? Çokkk havalıı.” gibi cümleleri duymak istiyorsanız öncelikle kendinizi iyi yansıtmalı ve bir duruşunuz olmalı. Süreklilikte buna ek ve önemli maddelerden biri kardeşlerim.

Mağazaları biraz gezdiğimizde buram buram 90’ların etkisini görüyoruz. Özellikle liseli kardeşlerimin sıkça tercih ettiği sweetshırtleri renkli daha büyük ve gösterişli baskılarıyla bu kış görmeye devam edeceğiz. Lise demek alsında biraz asilik biraz çılgınlık demek benim için bu yüzden bu yaşlarınızda biraz daha özgür olmanızı tavsiye ediyorum. Giydiğiniz parçları kalıplara uydurmak zorunda değilsiniz. Renklerle oynayın yırtık jeanler giyin oversize gömlekleri çılgın tshırtler ile kombinleyin. Bu şekilde yaşınızı yaşayın. Küçük yaşlarınızda baba gibi giyinmek yerine içinizdeki çocuğun büyümesini engelleyin.

Son dönemlerde liselerin çoğunda forma, saç traşı vb. zorunlulukların kaldırılması ile genç arkadaşlardan farklı kombinler görmeye başladık. En sevdiğiniz parçalar kuşkusuz sweetshırtleriniz. Bunları gömlekler ve skınny jeanlerle kombinleyebilirsiniz.

Oversize bir tshırtü sweetshırtlerinizden dışarı çıkararak daha havalı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bomber ceketler armalı hırkalar ve basic tshırtler ile kombinleyebilirsiniz. Mutlaka sırt çantanız olmalı. Uzun ömürlü olmasından dolayı deri veya su geçirmez özellikle göz sayısı fazla olan çantaları seçmeniz size okul döneminizde rahatlık sağlayacaktır.

Lisede bu renk cümbüşü hoş karşılanırken artık üniversiteye başlamış 20 li yaşlarında olan arkadaşlarımın bu tarz sweetlerden biraz daha uzaklaşmasını tavsiye ediyorum.

Üniversiteli olarak büyüdüğünü artık ergen bir bireylikten çıktığını ‘ıspatlarcasına daha sade yalın ama iddalı parçalarla bu yalınlığı bozan kombinler yapmanızı öneririm. Bahsettiğim 90’lar etkisini oversize gömlekler ve skınny denimlerle yaklayabilirsiniz fakat bu kombini yine oversize bir trenckot ya da şık ve kaliteli bir deri ceketle tamamlamanızı öneririm. Üniversiteli oalrak daha net görüntüler yakalamalısınız.

Artık o sırt çantasından kurtulup postacı cantalarına hatta ufak elde taşıyabileceğin ozpack vb. çantalara dönmelisin. Güneşli günlerde klasik bir rayban ile tamamlayabilir mutlaka şık bir saat kullanmalısın. Ayakkabı seçimin mutlaka kombinine göre farklılık gösterebilir fakat beyaz bir sneakers ve şık deri bir bot mutlaka dolabında bulunsun. Son sınıflara doğru artık çalışma ortamını düşünerek parçalarını seçmeli ve bunu yavaş yavaş kıyafetlerine yansıtmalısın. Spor blazer ceketler, gömlekler, polo yakalar, ince trikolar ve tabi iş hayatının kurtarıcısı 5 cepli chinoları dolabına eklemeye başlamalısın. Bu parçaları kış döneminde renkli çoraplar ile çok rahat kombinleyebilir ve sporlaştırabilirsin.

Unutma herşeyden önemlisi içinde mutlu olduğunu giymek ve her zaman temiz olmak. Bunlara ek olarak benim tavsiyelerime uymak. Başladığınız ilk gün gibi stil sahibi ve cool bir okul dönemi geçirmeniz dileğiyle.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply