Sınav Stresini Unutturacak Komedi Konulu Kore Dizileri | Bonus İçerir!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1. Flatterer

Ne kadar moraliniz bozuk olursa olsun diziye kendinizi kaptırdığınız anda her şeyi unutuyorsunuz. 12 bölümlük mini dizimiz yaklaşık 15-20 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Bir lisede gençlerin başına gelen olayların anlatıldığı dizi bir webtoondan uyarlandığı için devamı gelecekmiş hissiyle final yapıyor.

2. The Boy Next Door

Yaklaşık 7-10 dakikalık 15 bölümden oluşan hap şeklinde komedi tufanı mini dizimiz kapı komşusu olan iki erkeğin yaşadığı yanlış anlaşılmaya müsait talihsizlikleri konu alıyor. Öyle yanlış anlaşılmalar var ki ilk baktığınızda “Acaba gerçek mi?” diye sormadan edemiyor, perde arkasını görünce de gülmekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

3. Modern Farmer

Dikkat! Bu dizi yerli yersiz zamanlarda gülmenize, “kençanayo, kençanayo” demenize sebep olabilir, benden uyarması 😀 Esas oğlanımıza büyükannesinden köyde bir arsa miras kalır. Arsayı satmaya kalkar ama arsanın bedeli “50 kuruş” olunca satmak yerine tarlaya lahana ekip, lahanalardan kazandığı parayla bir albüm yapma niyetindedir. Şehirdeki arkadaşlarını arar ve bir şekilde köye getirir. Köyde başlarına gelen şeyler ise gülmekten yer yer ağlayacağınız cinsten komik. Bu dizi 20 bölümden oluşuyor. Her bölüm yaklaşık 1 saat sürüyor.

4. Hip Hop Teacher

Ailesinin, özellikle annesinin isteklerine boyun eğmek zorunda kalıp müzik öğretmeni olan ana karakterimiz aslında halinden ve mesleğinden hiç memnun değildir. Gençlik hayali olan hip-hop şarkılar yazmak, hip-hop şarkılar söylemek yerine şimdi branş öğretmeni olarak bir ilkokulda ders vermektedir. Okula gelen sözleşmeli öğretmen ve onun önerisi ile açılan hip-hop dersi ile hayatında değişim başlamış olur. 1 saatlik iki bölümden oluşan bu dizi sizi sıkmadan keyifli vakit geçirmenizi sağlamayı vadediyor.

BONUS: Gerilim Severlere
Nightmare Teacher

Her bölüm geriliminden gram kaybetmeyen ve izleyiciyi anında yakalayan süper bir dizi ile bonuslarda karşınızdayım. Gülmek değil korku-gerilim tarzı bir şeyler lazım bana diyenlerden isen aradığın dizi bu! 15’er dakikalık 12 bölümden oluşan diziyi dayanamayıp güncel iken izlemiştim her hafta bölüm bekleyip minicik iki bölümle yetinmek çok zor olmuştu. Her bölümde bir öğrencinin hayatı, istekleri ve hırsları işlenirken bizim korkulu rehber öğretmenimizin her birini kandırıp aslında bizi duygularımızla ve sonuçlarıyla yüzleştirdiği güzel bir dizi.

BONUS 2: Dram Severlere

Hymn of Death

Bana komedi ve gerilim değil de dram ver Tuğba, hem halime hem diziye ağlayayım diyenleri buraya alalım. Harika bir dram ve Lee Jong Suk başrolünde oynuyor. Bir dönem dizisi olarak karşımıza çıkan dizi Japon işgali altındaki Joseon döneminde Japonya’ya okumaya gelmiş Joseon’lu öğrencilerin bir tiyatro yazıp Joseon’da turne yapmak istemesiyle dizi başlıyor. Provalar sırasında bir aşk filizlenir ama beraber olmaları imkansızdır. Netflix’te 6 bölüm olarak bulunan diziye başka sitelerden de ulaşıp izlemeniz mümkün.

İyi seyirler!

Paylaş.

About Author

Leave A Reply