TUSAŞ Uludağ Üniversitesi’nde AR-GE Merkezi Açtı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Bursa Uludağ Üniversitesi iş birliği ile Araştırma-Geliştirme Merkezi’ni törenle açtğı. Üniversite’nin Görükle Kampüsü içinde ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde toplam 174 metre karelik alanda kurulan Ar-Ge merkezinin, TUSAŞ’ın özgün ürün tasarımları için çözümler üretmesi hedefleniyor.

24 ÖĞRENCİ ÇALIŞIYOR

TUSAŞ’ın Ar-Ge faaliyetlerine destek olacak olan 24 öğrenci Aralık ayından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Açılışı, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat, Strateji ve Teknoloji Yönetimi Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, ULUTEK Teknoloji Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık, TUSAŞ-Uludağ Üniversitesi AR-GE merkezi Müdürü Prof. Dr. Kemal Fidanboylu gerçekleştirdi.

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Oğuz Borat açılış konuşmasında, “Teknolojik gelişmelerin çekirdek kadrosunu oluşturacak Ar-Ge merkezlerimizde, inovasyonun sürekliliğini sağlayacak parlak beyinlerimizi yetiştirmek, yaratıcı düşüncelerini geliştirmek için var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

STAJYER MÜHENDİS PROGRAMINA DESTEK

Üniversiteler ve Bursa’daki önemli sanayi kuruluşları ile birlikte ortak Ar-Ge projeleri yürüterek TUSAŞ’ın özgün ürün tasarımına katkı sağlamak ve karşılaşılan problemlere çözüm üretmek için kurulan merkezde; Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Yalova Üniversitesinde eğitim gören başarılı Mühendislik Fakültesi öğrencileri Stajyer Mühendis Programı kapsamında yetiştirilecek

Kaynak

Paylaş.

About Author

Leave A Reply