KYK Yurtları Depreme Karşı Güvenli mi?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çanakkale/Ayvacıkta meydana gelen deprem Marmara bölgesinde bir çok şehirde hissedildi.Kandilli rasathanesi 5.4 büyüklüğündeki depremin yerin 7.3 km altında gerçekleştiğini açıkladı.

Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum Ayvacıkta 85 konut,5 ahır,1 okul ve 2 caminin hasar gördüğünü can kaybı yaşanmadığını açıkladı. Ama olayın başka bir boyutu daha var. Yurtlarda kalan binlerce öğrenci de bu durumdan etkilendi. Bİnlerce öğrenci bugün daha ucuz olduğu için Gençlik ve Spor Bakanlığına Bağlı KYK Yurtlarında kalıyor. Çanakkale gerçekleşen bu ufak depremde Safiye Hüseyin Kız Yurdunda çatlaklar oluştu.

Safiye Hüseyin Kız Yurdunda Çatlaklar Oluştu

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu yerleşkesinde bulunan Safiye Hüseyin kız yurduda depremden etkilendi.Binanın bir çok noktasında çatlaklar oluştuğu belirlendi.Kepez belediye başkan adayı Gökhan Bayram Facebook hesabından yaptığı açıklamada yurt binasının henüz 1 yılını doldurmadığını iddia etti.

Bayram daha sonra yaptığı açıklamada Yurtkur Genel Müdürlüğünün olaya dahil olduğunu ve çatlakların bir risk oluşturmadığını belirtti.

Ama akıllara takılan büyük bir soru var. Binlerce öğrencinin kaldığı KYK yurtları ne kadar güvenli?

 

 

 

 

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply