Sana Uzanan Patiyi Geri Çevirme | Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nden Proje

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) bünyesinde, her yıl gerçekleştirilen sokak hayvanlarına yardım etmek üzere yapılan ‘’Sevimli Patiler’’ sosyal sorumluluk projesi başladı.

KAÜ öğrencilerinin ürettiği yardım kampanyaları çerçevesinde, Arabahmet bölgesindeki sokak hayvanları için mama, ilaç yardımı  (Forsef, Amoklavin, Monodoks, Tetradoks, Batikon, İzotonik, İğne, Steril gazlı bez, Avromec, Uyuz iğnesi, Norsol göz damlaları, B vitaminleri) toplanacak.

‘’Sana Uzanan Patiyi Geri Çevirme’’ sloganı adı altında tüm hayvanseverlere hitap eden sosyal sorumluluk projesi, Arabahmet Mahallesi’nde yaşamını sürdürmeye çalışan sokak hayvanlarına daha iyi bir yaşam sunabilmek adına düzenliyor.

Geçtiğimiz yıllarda bölgedeki hayvanları kışın koruyabilmek adına üretilen portatif yuvaları çeşitli renklere boyayarak bölgeyi renklendiren KAÜ mimarlık öğrencileri, yardım projesine ek olarak yağmurlar başlamadan, bu yıl tekrar portatif evler yapacaklarını duyurdular.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ)’ den yapılan açıklamada ise; Yardım malzemeleri ve mama bağışı yapmak isteyen tüm hayvanseverlerin 0548 833 17 31 nol’lu telefon numarası ile irtibat sağlayabilecekleri ya da bağışlanacak olan malzemelerin Arabahmet mahallesi no:49 adresinde yer alan KAÜ rektörlük binasına ulaştırabilecekleri bilgisi verildi.

 

Kaynak

 

Paylaş.

Leave A Reply