Vizelere ÇALIŞMIYORKEN İçinizi Rahatlatacak Harika Bir Liste

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1.Bunlar daha vize yeeaaa

Her şeyden önce gerçekçi olalım. Vizeler zaten finallerden çok daha az etkili. Yani finalde zaten toparlayabilirsin, vize çok önemli değil. Sınava bir gir hocanın soru tarzını falan gör, finalde neye nasıl çalışman gerektiğini de görüp halledersin.

2. Aklında kalanlara ve bilinçaltına güven!

Üç beş derse gittin zaten, oradan illaki bir şeyler kapmışsındır. Konuları da genel olarak biliyorsun, ders çalışırken millettin attığı snaplerden gördün o kadar. Sınava girince illa hatırlayacaksındır bir şeyler.

3. Dönemin başındayız ancak motive oluyorsun, kasmak çok saçma.

Sene daha yeni başladı. Bunlar ilk dönemin ilk vizeleri. Güzelim yaz tatilinden sonra okula derslere daha yeni alışıyorsun. Çok kendini yorma yani, motive olmak kolay değil öyle. Şimdi çok kasma, ikinci sınavlara çalışırsın zaten.

4. Bir yerlerden özet not düşer kucağına, bekle sadeceee…

O kadar gezdin tozdun kankalarınla. İlla birinin tanıdığı bir inekleyen öğrenci vardır. Bir whatsapp grubundan illa not düşecektir eline. Okulda girmediğin whatsapp grubu yok zaten kaçmaz senden. Oturup her şeyi öğrenmeye gerek yok zaten o sayfa sayfa notlar fotokopiciler kazansın diye var, biliyoruz sistemi aga.

5. Ders anlatacak vefalı bir dost çıkar be kardeşim

Ulan sene başından beri onca kişinin derdine çilesine derman oldun. Pelin’in eski sevgilisinin yeni sevgilisine beraber küfrettiniz. Hasan’larla da o kadar halı saha geçmişiniz var. Her birine ne çıkar diye bir sorsan zaten elinde hem not, hem örnek soru olur.

6. Ruh sağlığın ve psikolojin her şeyden daha değerli tatlııım

O ne öyle millet sürekli ders çalışacağım diye streslerden uykusuzluktan depresyonlara giriyor. Millet eli kolu titreyerek geziyor ortalıkta! Sen ruh halini harcamamakta haklısın kardeşim. Hani şöyle bir bak, ama bunaldıysan dizi de izlemen de normal, instagram da gezmen de. Napacan sınav var diye depresyona mı girecen? Sonra nasıl toparlancan? Önemli olan sınavlara mutlu girmek, o zaman beyni daha iyi çalışır insanın.

7. Sınav haftası çirkinlerinden olmak istemiyorsan, çok haklısın!

Kimileri ders çalışacağım diye stresten yüzünü sivilcelere teslim ediyor, kimisinin göz altları mosmor zombi gibi. Hayır onu geçtim SAÇINI YIKAMAYAN VAR. Tabi ki de öyle paçoz gezmek istemiyor olabilirsin, bu imajda emek var emek! Duşunu da alcaksın, peelingini de yapacaksın, maskeni de süreceksin. Hatta şu stresli zamanlarda bunlara ekstra zaman ayırman da çok mantıklı. Dersten kaçmak değil zaruret bu.

8. Yapmak istediklerin içinde kalırsa, hiç odaklanamazsın.

Yeni dizi mi izleyeceksin, aklında bir film mi var, tweet atlamak için ilham mı geldi, arkadaşlar dışarı mı çağırdı? KOŞ KARDEŞİM. Gitmezsen zaten aklın kalcak, atmadığın tweet beyninde dolaşacak. Filmde dizide neler var diye zaten meraklı yanın susmuyor. İyisi mi sen onlara bir bak, sonra bir ara bakarsın ya hu notlara.

9.  Çalışamıyorsan bu zekandan ve kapasitenden kaynaklanıyor

Zeki insanların eğitim sitemini çok sıkıcı bulduğu ve bu yüzden odaklanamadıkları bilinen bir bildi. Eee sen de dersleri sıkıcı buluyorsaaan ve odaklanamıyosaaaan… Sonuç belli. Eğitim sistemi sana ulaşamıyorsa bu onların sorunu. Sendeki bu cevherle ilerde illa başarılı olacaksın sen zaten.

10. Asıl önemli olan hayat sınavından geçmek!

Şu gelip geçici fani ömrümüzde dersler için kendimizi yorduğumuza, canımızı sıktığımıza değer mi hiç? AA alan da DC alan da aynı toprağa gidiyor. Sevelim sevilelim, iki sınava canımızı sıkmayalım. Dünyevi hısların pençesinde insanlığımızdan çıkmayalım. Ayrıca bu cümleleri not istemeden önce de arkadaşlarınızı tava getirmek için de kullanabilirsiniz, hoşakalın ahahahaha.

Paylaş.

Leave A Reply