Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğrencilerinden “Kedi Kasabası”na Ziyaret

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) eğitim gören yerli ve uluslararası öğrenciler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nındaki Kedi Kasabası’nı ziyaret etti.

OMÜ Öğrenci Konseyi ile Uluslararası Veteriner Öğrencileri Topluluğu iş birliği ile düzenlenen programda, öğrenciler gerçekleştirdikleri ziyaretle sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmayı ve hayvan sevgisini aşılamayı amaçladıklarını dile getirdiler.

OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul dünyadaki her canlının özgürce yaşama hakkının olduğuna dikkat çekerek;
“Bu güzel etkinliğin içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ve benzeri programların düzenlenmesi, Üniversitemizin sosyal yönünün ve hayvan sevgisine dair duyarlılığının açık bir göstergesidir. Düzenlediğimiz bu tür organizasyonlar, hayatımızın her anında bizlerle olan hayvanlara ve bu güzelim kedi ve köpeklere olan sevgiyi şüphesiz arttıracaktır. Katılımlarından dolayı Uluslararası Veteriner Öğrencileri Topluluğu Başkanımız Anıl Gürkan Aksu ve ekibine, Öğrenci Konseyindeki arkadaşlarıma ve de desteklerinden ötürü Samsun Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yoğun bir katılımla Kedi Kasabası’na çıkarma yapan öğrenciler aldıkları mamaları barınak yetkililerine teslim ettiler. Ardından yetkililerin rehberliğinde Kedi Kasabası’nı gezen öğrenciler, görevlilerden de sık sık bilgi aldılar. Öğrenciler onları kendi elleriyle beslerken toplumdaki hayvan sevgisi bilincinin yayılması olgunlaşması adına bu tür etkinliklerde sürekli yer almak istediklerini vurguladılar.

İyi Bir Liderde Görebileceğiniz 11 Özellik Nelerdir?

Vizelerden Sonra Keyfinizi Yerine Getirecek 5 Film

Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü Yıldız Teknik’in Gururu Oldu

Paylaş.

Leave A Reply