Vizelerden Sonra Keyfinizi Yerine Getirecek 5 Film

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Birçoğumuz bizi yoran, uykusuz geceler geçirmemize sebep olan vizelerden bu dönem için kurtulduk. Şimdi sırada bu yorgunluğu atmak var. Ben istiyorum ki evde boş boş yatmayın. Alın bu güzel, sade, kafa bulandırmayan, sürükleyici ve hoş vakit geçirtecek filmleri karşınıza hem dinlenin hem keyif alın.

1. Kahvaltı Kulübü (The breakfast Club – 1985)

Bambaşka bir gençlik filmi. 5 öğrencinin bir cumartesi günü okulun ceza odasında bir araya gelip birbirlerini tanımalarını, nasıl bu odaya düştüklerini konu alan bir film. Filmin tamamı tek bir odada geçiyor. Film ilerledikçe kendinizi kahramanlarımızın yerine koyuyor onların hikayelerine ortak oluyorsunuz. Her gencin kendisinden bir şeyler bulacağı bu filmi kaçırmayın.

2. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (10 Things I Hate About You)

Liseyi ve lise aşklarını özleyenler için çiğ börek tadında harika bir film. Alıştığımız gençlik dizilerinden ve filmlerinden farklı bir yapıya sahip. 1999 yapımı bu filmde Heath Ledger’in harika oyunculuğu ve sesi sizi sizden alırken filmde edebiyat severleri kendine hayran bırakacak. Keyifli izlemeler.

3. Ratatuy (Ratatouille – 2007)

Vize haftası boyunca ne yesem diye düşünenlerin gözlerini şenlendirecek efsane bir animasyon. Farelere olan antipatinizi giderecek hatta size acaba bende bir fare bulsam da beraber yemek mi yapsak cümlesini kurdurtacak derecede hoş bir yapıt. Paris havasını ve kültürünü sizlere yansıtırken soundtracıyla da kulaklarınızın pasını silecek. Alın atıştırmalıklarınızı yanınıza ve bu filmin güzelce keyfini çıkarın.

4. İlk Aşk (Filipped)

Çocukken hiç birisine platoniklik derecesinde aşık oldunuz mu? O kişiden defalarca hayır cevabı aldınız mı? Aşık olduğunuz kişi sizi niye beğenmiyor? Bu soruları ele alan 2010 yapımı tatlı mı tatlı bir film. İki çocuğun gözünden bir ilişkinin yıllar içinde evrilimini izleyeceğiz. Bu soğuk günlerde kahvenizle beraber içinizi ısıtacak cinsten.

5. Ayla


Ayla. Ayla. Ayla.
Burda onu anlatmaya benim kelimelerim yetmez. Ne söylesem az kalır. Ama gerçek bir hikaye olması ve de bize ait bir hikaye olması onu çok daha farklı kılıyor. Uzun lafa gerek yok hazır vizyondayken kaçırmayın derim. Evet biraz gözleriniz dolacak hatta kiminiz salya sümük ağlayacak. Şimdi hani keyfimizi yerine getirecekti bu filmler diyeceksiniz ama illa kahkahaya gerek yok bazen dertle dramlada keyfiniz yerine gelebilir arada böyle filmlerde lazım.

Paylaş.

Leave A Reply