Üniversite Bittiğinde Özleyeceğiniz 9 Durum

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Üniversiteye devam ederken ” Üniversiteyi asla özlemeyeceğim” seslerinizi duyar gibiyim bazılarınızın. Fakat mezun olduğunuz da; “Keşke bir gün bile olsa geri dönebilsem” şekline dönüşür o sesler. Bugün işte o dönüşen seslerin, özlem duyduğu maddeleri sıralayacağız sizin için. Sizde karar verin ileri ki yaşamınız da acaba özler misiniz? özlemez misiniz ?

1. Arkadaşlarla sabahlara kadar süren sohbetler

“Ne var şimdi bunda biz mezun olsak da hep beraberiz, her zaman yaparız sohbetlerimizi!” diyorsunuz. Fakat üzülerek söylemeliyim; üniversitede ki,  o eğlenceli, sabahlara kadar süren sohbetler devam edemiyor. Artık herkes hayatının peşine düşmüş, parasının peşinde, sabahları erkenden kalkması gerekiyor. Hazır fırsatınız varken tadını çıkartın. Sabahlara kadar sohbet edin.

2. Vize-final haftaları

Vize-final haftaları çalışırken insana zor gelen, ama aslında geri dönüldüğünde insana çok keyifli gelen haftalardır. Hazırlarsın kahveni, abur-cubur’unu başlarsın çalışmaya. Hele bir kışsa, dışarısı soğuksa yapılabilecek en güzel şeydir. Bakalım, ileride özlersiniz belki; sizde şuanda işkence gibi gelen vize-final haftalarınızı.

3. Üniversite kafeleri

Üniversite kafeleri eskiler de fazlasıyla izbe yerlerdi. Fakat şuan da üniversite kafelerini fazlasıyla güzel mekanlara çevirmeye başladı üniversitedeki işletmecileri. Fazlasıyla güzel vakitler geçirmiştir çoğu üniversite öğrencisi bu kafelerde.

4. Yemekhane kuyrukları

Yemekhane kuyrukları aslında beklediğiniz zamanlarda sizi isyan ettiren bir olaydır.  Ama, kuyruktayken arkadaşlarınızla edilen sohbetler, yemeğe ulaşmayı beklemek, sabırsızlanmak özlenen bir olaydır.

5. Yurtlar

Herkes ilk üniversiteye gittiği yıl olsun, ya da devam eden seneler de olsun bir sene yurtta kalmıştır. Yurtlar unutulmazdır. Ne kadar kötü geçerse geçsin; unutmazsınız o yılları.

6. Öğrenci evi

Öğrenci evleri sizin kendi krallığınızdır. Demir tahta oturmuş gibi hissedersiniz orada. İstediğinizi yaparsınız. İsterseniz odanızı ömür boyu toplamayın hiçbir zorunluluğunuz yoktur. Ayrıca işe başladığınızda ki gibi fatura, kira gibi dertler yoktur çoğu öğrenci için.

7. Hafta sonları yapılan kaçamak geziler

Herkesin illa ki başka bir şehirde okuyan yakın arkadaşları vardır. Onların yanına yapılan genellikle az para ile olan bu geziler unutulmaz. Tabi birde kafanıza göre yapılan geziler vardır ki, bunlar esas özlenenlerdir.

8. Çekilen kopyalar

Kopya çekerken ki içinizde ki ürpertiyi bile özlersiniz. Acaba yakalanacak mıyım, yakalanırsam ne olur, ceza alır mıyım?

Bu sorular aklınızda sürekli olarak döner. Ama gene de kopya çekmekten sizi alamaz. En çalışkanından, en tembeline kadar herkes illa ki bir kez kopya çekmiştir.

9. Mezun olunca yapılacakların hayalinin kurulması

Mezun olunca şunu yapacağım, bunu yapacağım diye hayaller kurmak güzeldir okurken. Fakat kimimiz bu hayalleri gerçekleştirirken, kiminin de önüne bazı engeller çıkar. Siz vazgeçmeyin kurun hayallerinizi. Şu hayatta hayal kurmaktan daha güzel bir şey yoktur. Gerçeklerle karşılaşana kadar kurmaya devam edin.

Kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen; ben şimdiden okulumu fazlasıyla özledim. Sızlanmayı bırakın, tadını çıkartın. Güzelliklerin farkına varın. Size şu anda işkence gibi gelen durumları bile ileri de özleyeceksiniz. Gününüzü güzelleştirmeye çalışın.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply