“Müzede Sahne, Fonda İstanbul”

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Sabancı Vakfı’nın desteğiyle 9-13 Ağustos tarihleri arasında “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” adıyla kapsamlı  bir etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

SSM bu kez de; tiyatro, performans ve çağdaş dans örneklerini izleyicisiyle buluşturacak. Sanat Yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu’nun üstlendiği, “Fonda İstanbul” temasına uygun olarak seçilen oyunlar  sanatseverlere yepyeni bir mekansal deneyim yaşatacak.

Farklı toplumsal durumlara dikkat çekerek sahip oldukları dil ve estetik değerlerle özgün nitelikler taşıyan oyunlar; yenilikçi vizyonuyla dikkat çeken Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Proje Defüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne tarafından sergilenecek.

Etkinlik kapsamında düzenlenecek seminer ve söyleşilere ise; çağdaş Türk tiyatrosunun gelişimine katkıda bulunan Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Tiyatro Yönetmeni Naz Erayda ve kadınlar üzerine çalışmalar yapan Edebiyatçı Hatice Meryem de konuşmacı olarak katılacak.

9-13 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 20.30’da gerçekleştirilecek ve fiyatları 15-35 TL arasında değişen etkinliğin biletlerini tıklayarak satın alabilirsiniz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply