Müşteri Değil, Öğrenciyiz | Isparta KYK Yurdu Öğrencilerinin İsyanı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

KYK yurtları ülkemizin pek çok yerinde yüz binlerce öğrenciye uygun fiyatlara kalacak yer ve beslenme imkanı sağlıyor. Ancak KYK yurtlarının kalitesi ve imkanları yurttan yurda hatta dönemden döneme çok büyük farklılık gösterebiliyor.  En büyük zorluk ise bu yurtlarda yaşanılan sorunları yetkili mercilere duyurup çözülmesini sağlamak. Isparta Murat Hüdavendigar Öğrenci Yurdu‘nda şartların dayanılmaz hale gelmesiyle öğrenciler seslerini duyurmak adına topluca tepki gösterdiler. 

Öğrencilerin Talepleri Çok Net

Öğrencilerin “Müşteri değil, öğrenciyiz.” sloganlarıyla seslerini yetkililere duyurmaya çalışan öğrencilerin talepleri talepleri ise oldukça makuldü. Öğrenciler; yurdun internetinin kullanılabilecek hale gelmesini, yurt ile üniversite arasındaki ulaşım sorunlarının çözülmesini ve yönetimin taleplerine karşı ilgili olmasını istediler. Yaşadıkları sorunlardan en büyüğünü ise yurttaki yemeklerin soğuk, kötü ve pahalı olması ayrıca bu yemeklerle doyamamaları olarak tanımladılar. Bu sorunlar aslında ülkenin birçok yerindeki KYK yurtlarında da yaşanıyor. 

Bu Sorunları Sadece Onlar Yaşamıyor

KYK yurtları ülkenin her yerinde dar gelirli öğrencilerin okurken barınabilecekleri tek yer. Ülkenin her yerinde aynı standartta hizmet sunamayan yurtlarda bezer sorunlar yaşıyorlar.  Yurtlarda kalan herkese günlük belirli bir yemek kotasında fiş veriliyor ve daha fazla yemek yemek isterlerse ekstra para ödemeleri bekleniyor. Bu yüzden yemek zaten genelde düşük bütçeli öğrencilerin tek barınma imkanı olan KYK yurtlarında çok sorun oluyor. Öğrencilerin taleplerinin daha çok dikkate alınmasını ve sorunların bir an önce çözülmesini diliyoruz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply