Mezuniyet Önerileri | Benim Mezuniyet Kombinim

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mezuniyet gecesi aslında bütün bu lise ya da üniversite hikayenizin bittiği o büyük ve önemli gece. Bittiği diyorum çünkü emin olun bu geceyi atlattıktan sonra üniversite ya da lise anılardan ibaret kalacak. Tabi mezun durumundaysanız.

Liseye başladığım ilk gün bu gecenin planını yaptığımı hatırlıyorum. Bu durum üniversitenin ilk yıllarında da değişmedi. Emin olun özenerek hazırlandığınız bu geceyi benim gibi alkolü fazla kaçırırsanız ya hatırlamayacaksınız ya da anılarınıza bir yenisini daha ekleyip üniversiteyi noktalayacaksınız.

Mezuniyet gecesine damga vurmak istiyorum, en şık, en cool gecenin en karizmatik erkeği ben olacağım gibi bir iddianız varsa evet beyler bu yazı tam size göre.

Anladığınız gibi bu yazıda beyler sizlere bir kaç kombin önerisinde bulunacağım ve tabi kendi seçtiğim takımdan da bahsedeceğim.

Mezuniyetin gecesinde giyeceğiniz takımı belirleyen en önemli faktörlerden biri MEKAN. Bu bir balo mu olacak, yoksa havuz başı daveti mi ya da gece kulübünde düzenlenen bir parti mi? Bu soruların cevabı sizlerde. Sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm önerileri liseli kardeşlerim ve üniversitelerinden mezun olacak arkadaşlar için farklı iki kombin oluşturacağım.

İlk olarak büyük bir otel ya da tarihi bir mekanda düzenlenen balolara örnek bir kombin göstermek istiyorum sizlere.

Eğer Çırağan Sarayı, Esma Sultan Yalısı gibi tarihi bir mekanda ya da Four Seasons Bosphorus gibi lüks bir otelin balo salonunda düzenleniyorsa kesinlikle şık bir smokin seçmelisiniz. Kaliteli bir tek renk takım elbisede işinizi görebilir. Tabi seçtiğiniz bu takımda mutlaka yelekli olmalı çünkü her aman yelekli takımlar daha asil görünür. Smokin tercih ettiyseniz vazgeçilmezi papyonu ile kombininizi tamamlamalısınız. Takım elbise seçtiyseniz de bunu papyon ya da güzel bir kravat ile kombinleyebilirsiniz. Burada lise mezuniyetlerine katılan genç arkadaşlara bir önerim son dönemde popüler olan yaka iğneleri. Hem genç, hem de farklı bir görüntü yakalayabilirisiniz. DS’damat, Tween, Vakko, Süvari, Altın Yıldız Classics, Ramsey ve Hatemoğlu markalarını tercih edebilirsiniz.

Bu kombininizi tamamlayıcı ayakkabılarınız ve saat kol düğmesi gibi aksesuarlarınızı da unutmamalısınız.

Açık havada, havuz başında da mezuniyetler son dönemde yapılmakta. Bu gibi partilerde daha fresh daha rahat olmanızı tavsiye edebilirim.

Açık mavi tonları, bejler,  farklı renkteki ceket pantalon kombinleri, keten kumaşlar sizi daha havalı gösterecektir. Lise mazuniyetlerinde özellikle daha büyük adam kombinleri yerine bu tarz seçimler yapmanız sizi ileride bu geceye ait fotoğraflara baktığınızda kendinizle dalga geçmekten kurtaracaktır. Böyle bir partide ayağınıza giyeceğiniz bi sneakrs bile sizi cool gösterebilir. Hasır bir kemer şık bir saat ile kombini zirveye taşıyabilirsiniz. Aslında bura başlıkta yaptığım öneriler daha çok liseli kardeşlerime gelsin. Bu tarz ürünleri H.E. by Mango, Lufian, H&M, Zara gibi daha casual tren ürünler satan mağazalarda bulabilirsiniz.

Peki mezuniyet geceniz bir gece kulübünde gerçekleşecekse ne seçmelisiniz? Benim lise ve üniversite mezuniyetim de Türkiye’nin en ünlü iki farklı gece kulübünde gerçekleşti. Üniversite mezuniyetim Sortie’de gerçekleşti.

Ben yeleksiz tek renk ve geçen yılın trend rengi olan gri renkte bir takım seçmiştim. Takımı mezuniyetten tam bir yıl önce 2016 haziran ayında Marmara Park Avm Zara mağazasından aldım. Ceketime 299.99 pantalonuma 159.99 ödemiştim. Gerçekten tam istediğim gibi bir takımdı bu yüzden fazla vakit kaybetmeden almıştım. Takımın kendine has bir dokusu vardı bu da beni cezbeden farklı bir detaydı. Seçtiğim takıma klasik kesim beyaz bir gömlek seçtim  gömleği Tudors mağazasından 39,90’a aldım. Beyaz gömlek her durumda takımınızı yükseltir. Takımı H&M’den aldığım siyah papyon ve siyah pantalon askısı, DS’Damat’tan aldığım kol düğmelerim ve Flo mağazasından 100 liraya aldığım ayakkabılarımla tamamladım.  Mezuniyet Teknede başlayıp Sortie de devam etti. Sortie’ye geçtiğimde papyonu çıkartıp bir farklılık yaparak açık papyon taktım. Böylece bulunduğumuz mekana ayak uydurarak üstümdeki o klasik görüntüyü değiştirmiş oldum.

Siz de bir kulüpte parti ile üniversite hayatınıza veda ediyorsanız daha cool ve farklı parçalar ile geceye katılabilirsiniz. Benim mezuniyet görüntümü ve detaylarını instagram profilimden bulabilirsiniz.

Umarım güzel bir mezuniyet gecesi geçirir ve çok eğlenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Instagram : meteskopi

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply