“Leyla ile Mecnun’un Yazarı Kimdir?” Sorusuna “Burak Aksak” Diyenlere Müjde

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Öncelikle söyleyelim ders edebiyatsa eğer bu soruya verebileceğiniz cevaplar; Fuzuli,  Reşat Nuri Güntekin, İskender Pala -İDİ ESKİDEN. Artık gönlünüz rahat, arkanıza yaslanıp “Burak Aksaaak Hojaaam” diyebilirsiniz çünkü sonunda o beklenen kitap ortaya çıktı.

Leyla ile Mecnun’un Yarım Kalan Hikayesi

Son yıllarda popülerleşebilmiş ve dikkate değer bir hayran kitlesine ulaşmış dizi ve filmlerin kitaplaştırılmasına ülkemizde de rastlamaya başladık. Bu mantıkta bir şeyler yazılabileceğini gören LM severler gözleri cibil cibil “Acaba Leyla ile Mecnun’nun da kitabı gelir mi?” diye umutla beklemeye başladılar.

Malumunuz  bir final yapamadan aniden kaldırılmıştı ekranlardan Leyla ile Mecnun. Neyse ki ardından “Ben de Özledim” isimli yapım vasıtasıyla birkaç soru cevaplamış ve Leyla ile Mecnun severlerin yüreğine biraz su serpilmişti.

Şimdi ise Leyla ile Mecnun’un ilk bölümünün yayınlanmasından 7 yıl sonra (Yaşlı hissettiniz mi?) kahramanlarımızın yeni ve farklı maceraları kitap halinde.

Arka kapak yazısından da anlaşıldığı kadarıyla aynı kahramanların ve hikayenin paralel evren versiyonunu okuyacağız kitapta.

 “Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içindedir. Biz… Daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”

Aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. Bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. Peki Mecnun bu sefer Leylasına kavuşabilecek mi?  Yoksa yine çölde mi açacak gözlerini?”

Son olarak kitap Burak Aksak’ın yayınevi Küsürat Yayınları’ndan çıktı, 8 Nisan Pazar günü satışta ve 320 sayfa kalınlığında bol bol oku tadında.

Paylaş.

Leave A Reply