Kraliyet Ailesi’nin en farklısı: Meghan Markle

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İngiliz kraliyet ailesinin düğünü sosyal medyada rekor izleyiciye ulaştı. Düğün BBC UK, Express UK, Telegraph UK gibi birçok medya kuruluşu tarafından canlı bir şekilde yayınlandı. Düğüne talebin bu kadar olmasının ve medyanın Diana’dan sonra İngiliz kraliyet ailesinin düğününe bu kadar meraklı olmasının altında ise gelin Meghan Markle’ın özellikleri ve geçmişi yatıyor.

Küçük yaşta ırkçılığa tanık oldu.

Rachel Meghan Markle, 4 Ağustos 1981’de Los Angeles’ın Kaliforniya eyaletinde doğdu.Ayrı anne ve babanın tek çocuğu olan Markle 6 yaşından itibaren annesi ile yaşamaya başladı. İlkokul yıllarında annesinin Afrikalı olmasından ötürü bu konuda tepki gördü. Hocaları Meghan’ın nereli olduğuyla ilgili sorulara babası Kafkaslı olduğu için öyle cevap vermeleri gerektiğini söyledi. İlkokul yıllardan beri Amerika’da ayrımcılık gördüğünü her söyleşisinde belirtti Markle. İlkokulda bir sabun reklamına tepki göstererek televizyondaki kariyerine başladı diyebiliriz. Küçüklüğünden beri toplumdaki cinsiyet eşitsizliği üzerine kafa yoran Markle reklam filmindeki bu eşitsizliğin karşısında harekete geçti. 11 yaşındayken önemli kişilere mektuplar yazmaya başladı. Bunların içinden Hillary Clinton’a kadınları küçük düşüren bir televizyon reklamını şikayet etti. Sınıfındaki erkek çocuklar bu reklamı izlerken kadınların sadece mutfağa ait olduğunu belirttiler. Markle bunun cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu anladı ve reklam şirketine de bir mektup yazdı. Şikayetlerden sonra reklamda kullanılan kavramlar değiştirildi.

En sevilen dizilerin içerisinde yer aldı.

Markle, ilk olarak General Hospital adlı dizinin bir bölümünde rol aldı. Kariyerinin başlarında biraz zorluk çeken Markle 2015 yılında bu durumla ilgili “Siyahi roller için yeterince siyah değildim ve beyazlar için yeterince beyaz değildim, beni bir işe koyamayan etnik kararsızlığın ortasında bırakıldım.” ifadelerinde bulundu. TV dizisi Suits’te canlandırdığı Rachel Zane karakteri ile sivrildi. Bilim kurgu dizisi Fringe’de özel ajan Amy Jessup rolüyle yer aldı. 2003 yılında Chicago yakınlarındaki Northwestern Üniversitesi’nden tiyatro ve uluslararası ilişkiler alanında diploma alarak mezun oldu.

Oyunculuktan iyilik periliğine…

Markle hayır işleriyle de adını duyurdu. Markle Afganistan’da bulunan ABD kuvvetlerini ve ailelerini ziyarete gitti. Menstrüel sağlığın duyurulması için Delhi ve Mumbai’de kadınlarla buluştu ve yardım dernekleri için iş birliği yaptı. Üniversitede okuduğu yıllar sınıf arkadaşları ile birlikte Los Angeles’ta evsizlere çorba yapıp dağıtımında yardımda bulundu. Şuan hala çorba yardımı yapan bu sosyal sorumluluğun başındaki yetkili Meghan’ın herhangibir yardım için hazırda beklediğini ve harekete geçmekten asla sakınmadığını söyledi. Nişanlanması üzerine Markle oyunculuk faaliyetlerine son verdiğini ve zamanını insani yardım çalışmalarına ayıracağını açıkladı.

2011’de yapımcı Trevor Engelson ile evlenen Meghan Markle anlaşmazlık yüzünden 2013’de ayrılarak kariyerine devam etmeyi tercih etti. Evliliği biter bitmez annesinin yolunu izleyerek yogaya başladı. Kaligrefi ve gastronomiye de merak sararak bu konularda eğitim aldı. Elle UK için deneme yazmaya The Tig blog sayfasında da 2014-2017 arasında yazarlığa koyuldu. Çocukluğundan gelen yardım kuruluşlarında çalışma alışkanlığını da World Vision Clean Water Campaign ve U.N. Women’s Advocate’de aktif bir şekilde rol alarak sürdürdü.

 Suits dizisi Markle’a uğurlu geldi.

Meghan Markle 2016’da Suits dizisindeki başarılı performansı ile internette en çok aranan aktris oldu. Prens Harry Toronto’ya Invictus oyunlarını izlemek için davetli olarak katılmıştı. Tam da o gün Suits dizisi orada çekim yapmaktaydı. Bir buçuk yıl önce tam da o gün ortak arkadaşları tarafından tanışıtırılan çift, ardından Prens Harry’nin ısrarıyla Botswana’daki bir sosyal yardım projesine birlikte katıldı ve burada ilişkileri başladı. Prens Harry’ye göre çift burada yıldızların altında aynı çadırı paylaşarak çok romantik bir zaman geçirdi.

27 Ekim 2017’de Harry kız arkadaşını fikirlerini de almak için Prens William ve Cambridge Düşesi ile tanıştırdı. Prens William yıllar sonra kardeşini mutlu gördüğüne çok sevindiğini ve birlikteliklerinden çok memnun olduğunu dile getirdi. Meghan Markle evlilik teklifinin bu ay başında İngiltere’deki evlerinde yemek yaparlarken aniden geldiğini ve Harry’nin diz çökerek evlilik teklifi ettiğini söyleşide dile getirdi. Markle o kadar heyecanlanmış ki Prens Harry sözünü bitirmeden “Evet” demiş. Çift medyanın göz önünde olmamak için buluşmalarını evde gerçekleştiriyorlardı.

Oyunculuk geride kaldı, prenses rutin değiştiriyor.

 Ünlü bir oyuncu olan Markle’ı genellikle kırmızı halı ve davetlerde koyu göz makyajı, şekilli kaşları ve yoğun bronzer uygulaması yerine daha doğal tonlar tercih edilmesi söylendi. Kraliyet ailesinin üyesi olmaya hazırlanan Markle, bu bronzer yerine şeftali tonlarında bir allık kullanmaya başladı. dudaklarında ise nude tonlarında bir parlatıcı tercih etmeye karar verdi. Ralp&Russo gelinlik giyeceği düşünülen Megan Markle Audrey Hepburn’unkine benzeyen Givenchy bir gelinlik tercih etti. Aziz George Chapel’inde bu elbise ile yürüyen Markle’ın gelinliği The Guardian gazetesinin haberine göre 100 bin sterlin. Düğün sonrası partiye gideceği elbise ise Stella Mccartney imzalıydı. İngiliz kraliyet ailesinin bir geleneğine göre seramoni sırasında Markle mersin çiçekleri taşımalıydı. Buket Prens Harry’nin annesini anmak istemesiyle Diana’nın sevdiği çiçeklerle tekrar düzenlendi. Şapeldeki tören sonrasında Markle’ın elindeki yüzüğün Diana’ya ait olduğu da gözlemlendi. Harry bir açıklamasında annesinin şu an yaşaması durumunda en yakın arkadaşının Meghan olacağını çünkü birbirlerine çok benzediklerini söyledi.
 

Markle “Sussex Düşesi Meghan Markle” ismiyle kraliyet ailesinin bir üyesi oldu. Bütün basın geçmişini daha iyi bilmek için harekete geçti. Şu an hali hazırda birçok sitede belgesel ve röportajlar mevcut. Basının bu kadar ilgi odağında olan Meghan Markle yukarıda da belirttiğim gibi iyilik perisi yolunda ilerliyor. Medyadan onu takip etmeye başladık gib. Hepimiz gibi bir hayatı olan Markle böylesine geniş ve prestijli bir aileye girerek belki de kim bilir hayallerini gerçekleştirmeye adım atmıştır….

https://youtu.be/NK5p0dunbFI

Düğünle ilgili kısa ve güzel kareler için linke tıklayabilirsiniz.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply