Kocaeli Üniversitesi ÖBS’de Kolay Ders Seçme Tüyoları | ÖBS Sistemi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

82.862 öğrencili bir okul Kocaeli Üniversitesi. Ders seçim sistemi tüm bölümler ve fakültelerde ( TIP hariç) aynı gün ve aynı yerden yapılıyor.  Bu demek oluyor ki sisteme yaklaşık olarak 80.000 öğrenci ayna anda girecek ve ders seçecek.

Seçmek demişken sadece latife yaptık 🙂

Öğrencilerin çoğu ders seçemiyor. Seçmemenin yanında bir de sinir krizleri geçiriyor bir ufak açıp Orhan Gencebay dinlemeye başlıyor.

Bu yarışı başından bırakıp hiç seçmeyip danışmanların zevkine bıkanların sayısı da az sayılmaz. Malum dersi seçmek nasıl zorsa geçmek de zor .

Ama bizden size ders seçimini kolaylaştıracak beş tüyo

1.Alarm sabah 7 ‘ye kurulacak ve sisteme girilecek arkadaş.

Çok görülmese de bazı dönemler sistem sabahın 7’sinde açılmışlığı vardır. Riske atmamak gerek sabah 7’de uyanın ve sistemi kontrol edin.

2. Sistem açıldığında hemen pes etmeyin.

İlk açıldığı saatlerde girdiniz girdiniz.  Bu arada 3 gün sisteme giremeyen biliyorum ben. Sakin olun ve yazıyı okumaya devam edin. 🙂

3. Şimdi ilk can alıcı nokta geliyor.

Elinizdeki tüm tarayıcılardan sisteme giriş yapın. Özellikle tavsiyem gizli sekme ve Explorer.

4. Tüm tarayıcılara ÖBS şifrenizi kaydedin.

Sistem açıldığında kaydetmek mümkün olmayacak. Neden önemli ? Seri F5 yapabilmek için tek tek  giriş yapmanıza gerek kalmaz.

5. Seri F5 yapın

Bıkmadan usanmadan F5 yapın ve bunu bütün tarayıcılardan uygulayın. Sistem doluluk oranına ulaştığı için uzun bir süre giremeyeceksiniz. anacak seri F5 yapmak size anlık bir boşluktan yararlanmanızı sağlar.

Banko

Sisteme girer girmez heyecanlanmadan ne kadar seçmeli varsa alın çıkın. Ekle çıkar haftası fazlalıkları rahat rahat bırakın.

UYARI

Asla onayı kaldırmayın asrın hatasını yaparsınız.

Üsd Bulamadım diyorsanız AA garantili ÜSD içeriğimize göz atın.

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

About Author

Leave A Reply