İzmirli Mert Ege’nin Dünyayı Kendine Hayran Bıraktıran Projesi Brezilya’dan Ödülü Kaptı!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Özel bir eğitim kurumunda 11. sınıf öğrencisi olan Mert Ege Arıcı, 23-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen proje yarışmasına ”antikor tanınması ve saflaştırılmasına yönelik polimerik membran sistem geliştirilmesi” adlı projesiyle katıldı. (Polimerik membranlar; sıvıların birbirinden veya katı – sıvı ayrımında kullanılır.) Mert Ege’nin projesi biyokimya kategorisinde 1. , en iyi uluslararası ve Türk katılımcılar arasında da en iyi proje ödüllerine layık görüldü.

Okulda düzenlenen basın toplantısında çok sayıda insanın alzheimer, diyabet, kanser gibi hastalıkları yenmeye çalıştığına parmak basan Mert Ege, geliştirdiği bu projeyle beraber bu hastalıkların tedavisinin daha uygun, az maliyetli şartlarda yapılacağını belirtti.

Mert Ege, projesiyle birlikte Nepal’de gerçekleşecek Genç Bilim İnsanları Asya Pasifik Konferansı’na (Asia Pacific Conference of Young Scientists) katılacak.

Türkiye’yi böylesine büyük başarıyla ve böylesine faydalı bir projeyle temsil eden Mert Ege’yi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz 🙂

 

Paylaş.

About Author

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden merhabalar :) Adım Bengü. Kimya mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. 21 Haziran 1997 doğumluyum ve Adanalıyım :)

Leave A Reply