Işıksızlığa Destek Ver

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
WWF-Türkiye’nin dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 2007’den beri tüm dünyada gerçekleştirdiği ‘Dünya Saati’ etkinliği, bu yıl 24 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinliğe geçen yıl 187 ülke ve bölgeden milyonlarca insan katıldı. Dünya çapında 3.000’den fazla anıtın  ışıkları söndürülmüştü.

Dünya Saati etkinliği bu yıl bir ilke imza atarak Akdeniz ormanlarının sürdürülebilir geleceğine destek olmak için gerçekleştirilecek.

Projenin amacı, iklim değişikliğinin ormanlar üzerindeki olası etkilerini tespit etmek, elde edilen sonuçları orman yönetim planlarına ve uygulamalarına entegre etmek. Pilot çalışmalar için Akdeniz orman ekosistemlerini temsil eden, Toros Dağları üzerindeki Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanındaki ormanlar seçildi.

Bu yıl Türkiye destek vermek için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Truva Atı ve Sultanahmet, Süleymaniye, Selimiye camileri gibi pek çok ünlü anıtın yanı sıra; Galatasaray, Kadir Has ve Orta Doğu Teknik Üniversiteleri gibi birçok kurum da ışıklarını kapatacak. Ayrıca Beşiktaş ve Başakşehir Spor Kulüpleri de etkinliğe destek verecek.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply