İş Arayanlar İçin CV Desteği

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çalışmak istediğiniz pozisyonda mülakata davet edilmek elbette bu süreçte ki en önemli adımlardan biridir. Peki işverenin önünden gelip geçen yüzlerce özgeçmiş arasından nasıl fark edilmeyi bekliyorsunuz? Etkili bir CV hazırlamanın bir çok kuralı vardır.

  • Güzel bir tasarım
  • Tatmin edici bir içerik
  • Ne İnstagram’da ki kadar filtreli ne de vesikalıklarda ki kadar korkunç bir adet fotoğraf
  • Ve artık kitap okumak, müzik dinlemek dışında bahsetmeniz gereken bir kaç hobi

Tabi bu saydıklarım sadece bir kısmı. Peki etkili bir özgeçmiş nasıl hazırlanır? Bunun için ne yapmak gerekir? Özgeçmişdeki eksikler nasıl tamamlanmalıdır?

İşte bu aşamada size bir projeden bahsetmek istiyorum. Linkedin de gezinirken takip ettiğim İnsan Kaynakları Bloggerlarından Sinem Işık’a denk geldim.  Kendisi, Gönüllü CV Danışmanlığı adı altında bir yazı paylaşmıştı. Bu devirde ne kadar gönüllü olunabilir diye ön yargılı bir şekilde yaklaşmıştım. CV’lerini düzenlemek, eksiklerini görmek isteyen kişiler; kişisel ve iletişim bilgilerini gizleyerek onlara söylenilen mail adresine gönderip, Sinem Işık’ın Gönüllü CV Danışmanlığı Proje Ekibi tarafından CV’niz değerlendirilip, size yine mail adresiniz üzerinden dönüş sağlanan bir proje. Destek almak için başvuruların çok olduğu bu projede biraz sabırlı olup cevap için beklemeniz gerekiyor.

3. Etabı tamamlanmak üzere olan proje, bu gidişle daha çok etap göreceği için CV değerlendirmesi isteyen veya bu projede “Gönüllü Danışman” olarak yer almak isteyen herkes Sinem Işık ile iletişime geçebilir.

Paylaş.

Leave A Reply