Erkeklere Yaz Düğünleri için Stil Önerileri | Çırağan Sarayında Nişan Törenine Katıldım

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

 Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi yaz düğünleri hayatımızın vazgeçilmezi. Bir de hepsi üst üste geldi mi tadından yenmez. Son dönemlerde biz erkeklerinde giyimine dikkat etmesi sonucu düğünlerde yalnızca kadınlar değil erkeklerde şıklık yarışına giriyor.

E tabi düğünden düğüne koştuğumuz bu yaz aylarında giydiğimiz takımlarda çok önemli hele bir de benim gibi yakınlarının düğünlerinde halay başı olan biriyseniz. Yaz aylarında yapılan bu düğünlerde özellikle kapalı mekanda gerçekleşiyorsa keten, pamuklu kumaştan dikilmiş takımlar sizi daha rahat hissettirecektir.

 

Tabi giydiğimiz takımın ortama uyumlu olması da çok önemli. Katıldığınız davet şık bir yalı ya da salonda gerçekleşiyorsa daha çok smokin ya da koyu renklerde seçilmiş takımlar sizi ortamda daha şık ve daha dikkat çekici, asil bir görüntüye kavuşturacaktır.

 

Katılacağınız davet kır düğünü, teras, deniz kenarında ya da bir plajda ise daha çok salaş, açık renkte, soft tonlarda seçeceğiniz takımlar sizi daha cool bir havaya sokacaktır.

Peki  ben katıldığım davetlerde nasıl parçalar seçtim ?

Şimdi sizlere yakın tarihte katıldığım bir nişan davetinden örnek vermek istiyorum.

Çırağan Sarayı‘nda gerçekleşen törende tüm davetliler oldukça özenliydi. Biz de kuzen dedin mi akan sular durur en şık siz olmalısınız sonuçta bütün gece pistten inmeme görevi sizin!

Nişan töreni olduğundan daha sade seçimler gerçekleştirdim ve takım yerine farklı 2 parçayı birleştirdim ayakkabı olarak yüksek tabanlı daha çok sneakers andıran lacivert renkte üstü örme materyal olarak deriden yapılmış bir ayakkabı seçtim bu sneakers sayesinde tüm gece pistte rahat hareket ettim. Pantolon ve cekkette bahsettiğim gibi farklı renkler seçtim böylece ayakkabıdaki spor havayı tamamlamış ve farklı bir görüntü yakalamış oldum. Lacivert renkte slim kesim pantalonumun üstüne açık mavi keten bir ceket seçtim içerisine giydiğim beyaz gömlek ve seçtiğim marin desen lacivert-beyaz çizgili örme kravatımla lacivertten maviye olan geçişi tamamladım.

Ayakkabı Flo Outlet 49.90 tl

Pantolon H&M 30 tl

Gömlek Tudors 30 tl

Kravat Tudors 30 tl

Ceket Koton Outlet 20 tl

Toplam 160 tl Zamanında yaptığım akıllı alışverişler sayesinde uygun fiyata kombinimi tamamladım.

Bir sonraki yazımda Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilen düğünde seçtiğim parçalardan bahsedeceğim şimdilik görüşmek üzere.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply