Damdan Düşenin Halinden Damdan Düşen Anlar | Tercih Tavsiyeleri 1

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkese merhabalar,

Bu yıl üniversite tercih döneminde siz acı çeken arkadaşlara merhem olabilmek umuduyla yeni bir yazı dizisine başlıyorum. Sınav koçu, tercih rehberi değilim fakat profesyonel bir üniversite öğrencisi olarak hem şu an sizlerin geçmeye çalıştığı hem de gelecekte geçeceği yollara aşinayım. Araştırmalarım, okuduklarım bir yana size bu yazı dizisinde daha çok yaşadıklarımdan, arkadaşlarımda gördüğüm örneklerden yola çıkarak, damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diyerek işe yarayan gerçekçi tavsiyelerde bulunacağım.

Bölüm ve üniversite seçerken nelere dikkat etmek gerekir, üniversiteye girdikten sonra bölümümüzü değiştirebilir miyiz, ÇAP nedir, yatay geçiş nasıl yapılır, üniversiteleri araştırırken nelere dikkat edilir tüm bunları sizlerle güncel bir şekilde 2017’deki halleriyle konuşacağız.

Haftada 2 – 3 yazı paylaşmayı planlıyorum fakat bu talebinize göre değişebilir. Bu süreçte tüm sorularınıza açığım. Bana ezd@kafakampus.com adresinden mail atarak kafanıza takılanları sorabilir, gelecek yazımın konusunu belirleyebilirsiniz. Aynı şekilde bu yazının altına yorum da yazabilirsiniz.

İlk yazıda çok derin konulara girmeyeceğim ama tek bir şeyi bilmenizi istiyorum. Tercih dönemi gerçekten zor ve karışık bir dönem bu yüzden stres olmanız, kafanızın karışması, kendinizi kaybolmuş gibi hissetmeniz çok normal. Tercih yapacak neredeyse herkes sizinle aynı dertlerden muzdarip. Önünüzde düşünecek uzun günleriniz var, paniklemeden sakin sakin araştırmalarınızı yapın. Biz de Kafa Kampüs ekibi olarak sizlere faydalı olabilecek içerikler hazılıyoruz, yeter ki takipte kalın.

Hepinize kolaylıklar diliyorum. Görüşmek üzere.

Paylaş.

Leave A Reply