Co-Sessions |Co-Opinion ve Al Sharq Youth

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Co-Opinion ve Al Sharq Youth İstanbul Türk Hub’ının işbirliğinde 25 Nisan Perşembe günü, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Co-Sessions’da, endüstri 4.0’ın temelleri akademik ve profesyonel çevrelerden alanlarında uzman altı konuşmacının rehberliğinde üç ayrı oturumda tartışılacak. Üç ana başlık olarak Big Data (Büyük Veri), IoT (nesnelerin interneti) ve Smart Cities (Akıllı Şehirler) kavramlarının belirlendiği programın temel tartışma konusu toplumun yaşam kalitesinin, ulaşım, sağlık, eğitim vb. kamu hizmetlerinde kullanımı hızla artan akıllı teknoloji ile nasıl geliştirilebileceğini anlamaktır.

*Tüm seanslara katılım durumunda sertifika verilecektir. Katılım ücretsiz ve 40 kişi ile sınırlıdır.

25 Nisan 2019, Perşembe

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İB204

Program akışı

10.00 – Kayıt

10.30 – Session I: Big Data: Cebindeki Dünya

12.00 – Öğle Arası

13.00 – Session II: Nesnelerin İnterneti: Bağlı Bir Gelecek

14.30 – Kahve Arası

15.00 – Session III: Akıllı Şehirler: İnsanlar İçin, İnsanlar Tarafından

Co-Opinion

Co-Opinion, 4. Endüstri Devrimi’ni gençlik odaklı ve sosyal açıdan kapsayıcı hale getirmeyi amaçlayan, tarafsız ve kâr amacı gütmeyen bir gençlik ağıdır.

Co-Opinion, 4. Endüstri Devrimi gündeminin sadece gelişmiş ülkeler tarafından belirlenmemesi ve demokratikleştirilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, Co-Opinion tarihsel olarak dezavantajlı toplulukları güçlendirmek ve 4. Endüstri Devrimi ile ilgili tartışmalarda gençlerin de söz sahibi olması için öncelikle Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki gençlik STK’ları, düşünce kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör arasındaki işbirliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Al Sharq Youth

Al Sharq Youth, Al Sharq Forum’un üç ana ayağından biridir. Al Sharq Youth toplumsal meselelere, sanata, bilime, teknoloji ve tüm dünyadaki her türlü gelişmeye  ilgi duyan ve sadece ilgi duymakla kalmayıp bu konularda aktif olarak rol alan, tutkulu gençlerden kurulu bir network ağıdır. Şark bölgesinden Londra’ya, Cape Town’a, Kuala Lumpur’a ve New York’a, Al Sharq Youth güçlü ilişkiler ağına sahip, profesyonel anlamda yetkin, evrensel değerlerin ve global bir anlayışın rehberliğinde hareket eden yeni bir nesil inşa etmek için dünyanın dört bir yanına hızla yayılmaktadır. Al Sharq Youth, hali hazırda 23 ülkede faaliyetlerine devam etmektedir.

Başvurmak için tıklayın.

Son Başvuru: 18 Nisan 2019

Paylaş.

About Author

Leave A Reply