Bu Konser Kaçmaz: Özgün Müzik Grubu FarDas’ı Tanıyın!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

FarDas, edebiyat öğretmeni Umut Sefa Yıldız tarafından kurulmuş, öğrencileri ve dostlarından oluşan özgün bir müzik grubu. 

2015 yılından bu zamana FarDas Band, ağırlıklı olarak sözleri Fatma Camcı’ya besteleri Umut Sefa Yıldız’a ait özgün şarkılarını üretiyor.  Hedef kitlesi gençler olan bu bağımsız müzik grubu kayıtlarını sosyal medya üzerinden dinleyenleri ve sevenleri ile paylaşıyor. 

Davulda Barış ÖZLÜTÜR, klavyede Oğuzcan ÖKTEM, bas gitarda Umut Sefa YILDIZ, gitarda Kaan GÖKTÜRK ve hem gitarda hem vokalde Ahmet Eren ARAS ile yoluna devam etmekte olan FarDas, kurulduğu günden bu yana birçok sahne etkinliğinde yer aldı.

2016 yılında Prof. Dr. Aynur Koçak’ın Mitlerle Varoluş Yolculuğu adlı kitabına tanıtım şarkısı olarak yazılan Evvel Zaman Tanrıçası isimli eseri Ayça Rahat’ın yorumuyla dinleyenlerine ulaştırdı.  2017 Nisan’ında vizyona giren Mezeci Çırağı adlı filmin müziklerinde de ekibin imzası var. 

Kağıt Kesiği, Gidesim Var, Ben Yaptım, Yalnızlığın Sonesi gibi sevilen şarkılarıyla beraber dinleyici sayısını günden güne arttıra grubun en yakın konseri ise 17 Mart 2019’da.

Anadolu yakasının en büyük ve en prestijli sahnelerinden biri olan Kartal – Beyrut Performans’ta  17 Mart günü saat 17.30’da sahne alacak grubun biletlerini Bostancı Değirmen Pastanesi’nden veya 0543 209 90 92 nolu telefon numarasından edinebilirsiniz. 

FarDas’ı  Spotify üzerinden dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarını  takip etmek ve daha yakından tanımak için de buraya tıklayabilirsiniz. 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply