Borusan Contemporary’den Turgut Uyar Esintisi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde dizesiyle Turgut Uyar’a atıfta bulunuyor Borusan Contemporary. Bir koleksiyon sergisi olarak karşımıza çıkacak 8 Mart 2019- 9 Mart 2020  dönemi boyunca takvimimizde yer edinecek. 

Küratör Necmi Sönmez’in eşliğinde açılacak olan müze şiir severleri özellikle heyecanlandıracak. Bu sergi 1 sene boyunca Borusan Contemporary’de kapılarını açık tutacak. Diğer sergilerden farkı ise Türk edebiyatının güçlü kalemlerinden Turgut Uyar’ın metaforlarına başvurması ve serginin bu bağlamda şekillenmesi. Turgut Uyar’ın hümanist bakış açısı sergide bu kadar barizken gezi esnasında”international” temaları es geçmeyeceğimizin sinyallerini de alıyoruz. Borusan’ın esas amacının çağdaş sanatı vurgulayarak teknolojiyi bunun içine dahil etmesi olarak yorumlayabiliriz. Artık müzeleri sadece gezen biri değil de ordaki eserlerle interaktif etkileşimde bulunan bir müze tutkunu haline gelmemizi amaçlıyor. “Katılımcı ve deneysel” olarak nitelendirebiliriz Borusan’ın yeni amaçlarını.

Müzenin sanat meraklıları için yeni projeleri çok net. 1 sene boyunca gezmek de bize düşüyor. Edebiyattan esinlenmiş bu serginin ruhunu anlamak dileğiyle…

Sergi ile ilgili detaylı bilgileri bu linkten bulabilirsiniz.

Instagram kullanıcısı iseniz bu sayfadan da Borusan Contemporary’i takip edebilirsiniz.

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

About Author

Leave A Reply