Bir İllüstratör Daha | Colin Thompson

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Colin Edward Thompson (18 Ekim 1942 doğumlu), bir İngiliz-Avustralyalı yazar ve çocuk kitapları illüstratördür. Yayınlanmış 70’in üzerinde eseri vardır ve yapboz bulmacalar için de resimler çekiyor. 2004 yılında How to Live Forever(Sonsuza Kadar Yaşamak) adlı çocuk kitabıyla Aurelias Ödülü’ne layık görülmüştür.

Yazma ve illüstrasyon kariyeri

Thompson’ın bir yazar ve illüstratör olarak kariyeri oldukça geç başladı. İlk olarak, 1990 yılında bir yayıncıya siyah-beyaz illüstrasyonlar çekti. Bununla birlikte, hikayeyi kendisinin yazmasını ve illüstrasyonlarını renkli olarak yeniden yapmasını istedi. İlk resimli kitabı 1991 yılında yayınlandı. 2015 yılı itibariyle 70’in üzerinde kitap yayınladı. Birçoğu çocuklar için kitaplar ve kendilerini resimli. Ayrıca gençlik öncesi ve genç yetişkinler için birkaç dizi roman yayınladı.

İşte O İllüstrasyonlar

Daha detaylı incelemek isteyenler için: http://www.colinthompson.com/index.html

Paylaş.

About Author

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisiyim. Yani yaprak döker bir yanım,bir yanım bahar bahçe. Hayata bakış açım gülerken düşünmek:) KafaKampüs'e de bu yüzden katıldım zaten. Sizler için de elimden geleni yapacağım. Kısacası elimden gelen yüreğimdir.

Leave A Reply