Bahçeşehir Üniversitesini Keşfetmeye Ne Dersiniz?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkese selamlar. Bu yazıda sizlere Bahçeşehir Üniversitesini anlatarak aklınızda olan sorulara cevap vermeye çalışacağım. Endişelenmeyin, sıkıcı detaylara yer yok.

Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsleri

Bahçeşehir Üniversitenin İstanbulda; Beşiktaş Kuzey – Güney, Galata ve Göztepe olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. Kampüsler arası ulaşım shuttle ile sağlanmaktadır. En cazip ulaşım ise Galata – Beşiktaş arasındaki deniz shuttle !

İstanbul kampüslerinde sıkışıp kalmak istemezseniz ise üniversitenin Berlin, Batum, Toronto ve Washington DC kampüslerinde de akademik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenciye Neler Sağlar?

Ayrıca, üniversite eğitimini sosyal etkinlikler ile güçlendiren Bahçeşehir Üniversitesinde her gün katılmak isteyeceğiniz bir etkinlik mevcut. Üniversite yabancı öğrencilerini de unutmuyor. Her yıl düzenlenen International Day etkinlikliği ile öğrencileri bir araya getiriyor.

Tüm bunların yanı sıra ‘’Apply Bau’’, ‘’Coop’’ ve ‘’BauMap’’ oldukça geniş kitlelere ulaşan öğrenci adayları ve hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi olanlarının kendilerini geliştirmelerine fırsat yarattığı etkinliklerden sadece birkaçı…

Appyl Bau Nedir?

Appyly Bau tam anlamıyla öğrenci dostu bir sistem! Peki nasıl işliyor?

Öğrencilerin müfredat bazlı başarılarını ölçen sınav sistemi yerine kişisel becerileri, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi bu modelinin uygulanmasını sağlamıştır.

Üniversite adayları, merkezi sınav sistemi ile bir üniversiteye yerleştirilmeden önce ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri,proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir. Öğrenci başvuruda bulunurken hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini de belirtir. Değerlendirme sonucunda öğrencinin akademik başarısından bağımsız olarak hangi alanda ve bölümde eğitim alması gerektiği kendisine “kabul belgesi” ile bildirilir. Bu işlem sırasında komisyon öğrencilere mülakat yapma hakkına da sahiptir. Böylece öğrenciler farklılıkları ve kişisel özelliklerine göre eğitim alma şansı yakalamış olurlar. Bu sayede sınav stresini bir nebze az yaşayabilirsiniz.

COOP Nedir?

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 10 yıldır başarıyla uygulanan yüksek öğretimi iş hayatıyla birleştirmeyi, iş dünyası ve üniversite arasında oluşan boşlukları doldurmayı amaçlayan bir modeldir. CO-OP yapan üniversite öğrencisi, üniversite eğitimini sürdürürken bir taraftan da aktif olarak çalışma hayatına katılarak iş tecrübesi edinir.

CO-OP Eğitim Modeli’nin en önemli avantajı, öğrenciyken iş tecrübesi edinilmesi ve iş dünyasına geçişin kolaylaşmasıdır. Üniversite eğitimini sürdürürken bir yandan da iş dünyasında çalışan öğrenciye COOPER adı verilir. COOPER’ların iş dünyasında karar süreçlerinde yer alma, inisiyatif alma, iş hayatının içine tamamen entegre olma gibi avantajları vardır. CO-OP yapan öğrencinin, çalışırken performansı ile kendini gösterme ve mezun olduğunda doğrudan CO-OP yaptığı firmada iş bulabilme şansı mevcut olduğu gibi daha okurken kendisine uygun sektör ve alanı deneyimleyerek bulma fırsatı da yaratılmaktadır. CO-OP partner firmalarının da aynı şekilde, COOPER’ların arasından çalışanlarını seçebilme şansları vardır.

BauMap Nedir?

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından gönüllü olarak uygulanan bir programdır. Üniversite yeni başlayan öğrencilerin üniversite hayatına daha kolay uyum sağlamalarını amaçlar.

 

Daha detaylı bilgi için tıklayın

Paylaş.

About Author

Leave A Reply