12 Yıl Sonra VEGA?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

BUNDAN 12 YIL ÖNCE; 

Liseye başlayanlar çoktan bitirdi, üniversiteye başlayanlar da  uzattı. Kredi çekenler bitirdi.  Eski yaralar kabuk bağladı. Vega 12 yıl sonra yeniden albüm çıkardı.

Albümde Yer Alan Şarkılar

‘Delinin Yıldızı, Arzuhal, İsim-Şehir, Komşu Işıklar, Dertler İri Kıyım,Dünyacım, Sonunu Söyleme Bana, Man-yak-lar, Ve Tekrar, Sevgilim.’

Vega Nedir?

Vega (yıldız), Çalgı takım yıldızında bulunan parlak bir yıldız. Vega (grup), Türk rock müzik grubu. Vega (Street Fighter), İspanyol Street Fighter dövüşçüsü. Mavi renkli bir gök cismi olduğunu söyleyenler olabilir.

Durun durun panik yapmayın. Şimdi size müzik sektörünü canladıracak bir haberim var. Tam 12 yıl sonra Vega elektronik ortamda hazırladığı ”Delinin Yıldızı” isimli albümünü müzikseverlerle buluşturdu.

1 .VEGA-DELİNİN YILDIZI

Vega’nın şarkılarının atında yazan yorumlara bir bakarsanız şaşırırsınız. Kırık Kalpler Durağında bekleyenler, hala bekleyenler, beklemeyi hobi edinenler gibi gruplar görebilirsiniz.  Hele ki Vega’nın solistinin 1969 doğumlu olduğunu okuyanlarınız varsa şoke olabilir.Ben onun şarkılarını dinlediğimde hissettiğim bir duygu kervanı var. Hadi canım!  Bugün de acı çekelim, acı eşiğimiz yükselsin. Devreleri yakalım, uzaklara dalalım.”  derken Vega bir nesli besledi, büyüttü, evlendirip barklandırdı, olmadı bir de ayırdı.

2. VEGA- VE TEKRAR

Bu şarkıyı dinlerken tekrar tekrar aldığım derslerim geliyor aklıma ve gülüyorum. Hayatım bu yıl hep tekrardan ibaret oldu. Siz de dinlerken benim gibi düşünebilirsiniz. Ara bir nesil meydana geldi. İz Bırakanlar Unutulmaz diyen de oldu. Yahu Ankara’da okunmaz aşk yaşanır diyen de.  Bunun nedeni Vega’nın Ankara kökenli bir grup olmasıdır diyebiliriz. Okuduğum bir yorum vardı:

“Teee vakti zamanında biri sevgilisi için atlıyor Eskişehir’den Ankara’ya geliyor. Kız arkadaşlarının arkadaşlarını ayarlayıp Tunalı’da bir Cafeye çağırtıyor. Kıza uzaktan bakıyor, kız bunu görmüyor.  Sonra bir bakıyor çocuk gelmiş. Zaman geçmiş ve ayrılmışlar.  Ben özetini yazdım buraya. Üzerinden bilmem kaç yıl geçmiş.  Çocuk diyor ki eski kız arkadaşı için ‘Beni Vega’yla tanıştırdı.’ Çok dinleyeni yok ama özel dinleyenleri var biliyoruz.”

En yakın arkadaşım halen daha ‘Nereden buluyorsun şu gıcık şarkıları?’ diyor. Ama bence aşk acısını en güzel Vega şarkıları anlatıyor. En sevdiklerimden, yeni albümünden seçmeler yaptım. Buyurun dinleyin. Size albümün play listesini de ekliyorum.

Play liste: Vega- Delinin Yıldızı

 

Paylaş.

Leave A Reply