KYK Burs Sonuçları Hakkında Güncelleme Oldu Mu? | Merakla Beklenen Haber

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Öğrencilerin dayanacak gücü kalmamışken KYK burs başvuru sonuçlarını açıklamamaya devam ediyor. Bir haftada YGS sonuçları açıklanabilen bu ülkede kaç haftadır öğrencilerin bu kadar mağdur edilmesi ne kadar doğru?

Yurtlar için yedek sonuçları düzenli aralıklarla devam ediyor. Sıralar pek ilerlemese de birkaç şanslı yurtlara yerleşmeyi başardı. Özellikle durumu olmayan birçok öğrenci kıt kanaat geçinmeye çalışırken bursların bu kadar gecikmesi mağduriyet yaratıyor. Parası olmayan öğrenci okumayacak mı?  Siz beklemeye durun aşağıya faydalı linkler bırakalım.

Daha fazla burs seçeneğini  kafakampus.com sizlere duyurmaya devam edecek.

2018 KYK BURS MAAŞLARI NE KADAR?

2017 – 2018 KYK burs zam oranlarının belli olmasıyla birlikte yeni yılda ne kadar olcağını öğrenciler internet üzerinden sorgulamaya başladı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 2018 yılı itibariyle KYK bursunun 425 TL’den 470 lira olduğu bildirildi. Bununla birlikte Erdoğan, “Ayrıca geçen yıl 285 yurtlardaki beslenme yardımı ise 330 liraya çıkartıldı” açıkladı. Not: Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs ve kredilerinden Önlisans ve Lisans öğrenciler yararlanabiliyor. Yüksek Lisans için ise KYK kapsamında ayrı burs bulunuyor.

KYK sonuç açıklama sistemi için tıklayınız. 

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri için burs imkanı için tıklayınız.

KOÜ GARDIROP’la masraflarınızı azaltmak ister misiniz? Tıklayınız.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply