Yemeğini Sosyal Medyada Paylaşarak Bir Çocuğu Doyurabilirsin | ShareTheMeal

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ailece nefis yılbaşı yemeğini yemek için masaya oturdunuz. Yemekler servis edildiğinde yapacağınız ilk şey ne olur? Hemen yemeye başlamak için çatal ve bıçağa mı uzanırsınız yoksa telefonunuzu çıkarıp sosyal medyada paylaşmak için bir fotoğraf mı çekersiniz?

Eğer ikinci gruba dahilseniz, bu yılbaşında ShareTheMeal uygulaması sayesinde çektiğiniz yemek fotoğraflarını iyilik yapmak için değerlendirebilirsiniz. ShareTheMeal, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) kapsamında geliştirilen bir bağış yapma uygulaması.

Bu uygulama ile hızlıca dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocukların karnını doyuracak küçük bağışlar yapabilir, aynı zamanda yemek tutkunuzla, arkadaşlarınıza da bağış yapmaları için ilham verebilirsiniz.

Uygulamayı kullanarak muhteşem yemek paylaşımlarına, “Bu fotoğraf, aç bir çocuğun karnını doyurdu. #ShareTheMeal” gibi anlamlı yazılar ekleyebilirsiniz.

Bir Çocuğun Bir Günlük Yemeği 1.50 TL

Sosyal medyada bir fotoğraf paylaşırken, uygulama sizden 1.50 TL gibi küçük miktarda bağış yapmanızı istiyor. Dünya Gıda Programı’na göre, bir çocuğun bir günlüğüne doyabilmesi için gereken ortalama miktar 1.50 TL. Uygulamada bağışlarınızın gideceği yeri de siz belirliyorsunuz. Yemen’deki kıtlığın önüne geçmek için katkıda bulunabilir, Suriyeli mülteci çocuklara yardım gönderebilirsiniz. Haiti’deki okullara öğünler ulaştırılmasını sağlayabilir veya Bangladeş’e kaçan yarım milyonun üzerindeki Rohingyaliya yardım edebilirsiniz.

Dünya Gıda Programı’na yapılan bağışların yüzde 90’ı açlığı ortadan kaldırmak için kullanılıyor. Yani kâr amaci gütmeyen kuruluşlar arasında, idari masrafı en az olanlardan biri Dünya Gıda Programı. Elbette 1.50 TL’nin üzerinde bağış yapmanız da mümkün. Çocuklar 1 hafta, 1 ay veya 1 yıl doyurabilecek miktarda istediğiniz bağışı yapabilirsiniz.

Eğer fotoğraf çekmeyi sevmiyorsanız, üzülmeyin.

Sosyal medyada paylaşım yapmadan da bağışta bulunabilirsiniz. ShareTheMeal‘in işlemler sırasında ödemesi gereken ücretlerin hayli düşük tutulması sayesinde, uygulama üzerinden yapacağınız en küçük bir katkı bile çok büyük bir fark yaratabilir.

Bu yılbaşında ağız sulandıran lezzetlerin fotoğrafını çekerken, çocuklarla yemeğinizi paylaşmayı unutmayın. Çünkü hayat elimizdekileri paylaştıkça güzel.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply