Ülkemizin En Güzel 8 Spor Spikeri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spor severler hoşgeldiniz. Bu yazımda ekranlarda görmekten keyif aldığımız, kimisini izlemek için erkenden uyanıp kimisini izlemek içinse gece geç saatlere kadar beklediğimiz güzeller güzeli 8 spor spikerini sizler için yazdım. Keyifli okumalar 🙂

1) Deniz Satar

1987 doğumlu hangi şehirden olduğunu ben söylemeden sizler anladınız zaten, evet İzmirli. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini bu güzel şehrimizde alan güzel sunucu öğrenim hayatına Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümüyle devam etmiştir. Okurken üniversitenin ve Konya’nın imkanlarından faydalanıp sunuculuk ve köşe yazarlığı yapmıştır.

Okul biter bitmez TRT Spor’da görev almaya başlamış sonrasında kariyer basamaklarını yavaş yavaş tırmanmış Fanatik gazetesinde editörlük yapmıştır. Şu an hâlihazırda devam eden İlk Baskı programında Atilla Gökçe ile TRT’de görevine devam etmektedir. Güzel olduğu kadar başarılı bir sunucudur kendisi. Kimseyi kırmayan naif ve tatlı bir sunuculuğa sahiptir. Hafta içleri uyanmakta güçlük çeken bizlerin uyanmasına sebep olur o derece cana yakındır, o derece başarılıdır. Kendi adıma konuşayım üniversite sınavına hazırlanırken erken uyanıp çalışmak için değil Deniz hanımdan spor haberlerini almak için uyanırdım 🙂 Umarım uzun yıllar ekranlarda görürüz. Başarılı sunucumuz yine başarılı bir futbol yazarımız olan Uğur Meleke ile dışarıdan gıpta ile baktığımız bir birliktelik yaşamaktadır. Aşkları daim olsun hep mutlu olsunlar.

2) Nazlı Canyurt

 

1987 İstanbul doğumludur. Üniversiteye kadar İstanbul’da bulunan güzel sunucu üniversite eğitimini Balıkesir’de almıştır. Üniversite son sınıfta NTV Spor’da staj yapan Nazlı Canyurt  sonrasında çeşitli kanallarda sunuculuk yapmış en son Lig TV kanalında çalışmaya başlamıştır. Sunuculuğu tatlı ve sevecendir. Asla spor programı izlemem diyenlerin ekran başına kitlenme sebebidir kendisi. Adı artık beIN Sports olan kanalda sunuculuğuna devam etmektedir. Umarım uzun yıllar ekranlarda kalmaya devam eder.

Deniz Satar’la hafiften bir benzerlikleri vardır hangisi diğerine benzemiş onu söyleyemiyorum çünkü hangisi daha büyük onu bilmiyorum 🙂

3) Çiğdem Ceylan

29 Temmuz İstanbul doğumludur. Ailesi aslen Karadenizlidir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirmiştir. Sonrasında Türkiye’nin önde gelen finans kurumlarında; Uluslararası Sermaye Piyasaları, Finansal Kurumlar, Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanlarında görev almıştır. Devamında spikerlik, sunuculuk ve diksiyon dersleri almış ve Dünya gazetesinin Ekonomi kanalı olan Dünya Ekonomi TV’de hafta içi her gün finans sektöründen birçok uzmanı ağırladığı ekometre ve iş hukuku-uygulamaları konularını içeren “Çalışma Hayatı” adlı programları hazırlayıp sunmuştur. Şimdiyse A Spor ve A haber’de sunuculuk görevinde devam etmektedir. İçtendir cana yakındır ve iyi bir Borussia Dortmund taraftarıdır.

4) Roksan Kunter

1987 İstanbul doğumludur. Hanedan soyuna mensup bir ailenin kızıdır. 2. Abdülhamit’in torunlarından Osman Nami Osmanoğlu’nun torunudur. Osmanlı tarihininin önemli isimlerinden Hürrem Sultan da Roksan Kunter’in büyük babaannesidir. İsmi Hürrem’in asıl adı Roksölan’dan gelmektedir. Babası da ünlü basketbolcu Erman Kunter’dir. Roksan Kunter Fransa’da iletişim üzerine eğitim almış, ardından ailesini Fransa’da bırakıp İstanbul’a gelmiştir. Burada da İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo ve TV bölümünde eğitim almıştır. Daha sonrasında radyocu Mehmet Ayhan ile tanışıp sunuculuk kariyerine başlamıştır. A Haber ve NTV’de spor spikerliği yapmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

5) Seyhan Şaşko

1989 yılında Makedonya’nın Ohrid kentinde doğmuştur. Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın Müzikal Bölümü’nden eğitim almıştır. Spikerliğe girişi ise TRT Müzik kanalındaki Kampüs Konserleri isimli programla olmuştur. Ardından Eurosport’ta Ters Köşe, SkyTürk’te Serbest Atış programlarını sunmuştur. Hırsı, meslek aşkı, başarılı sunuculuğu ve güzelliğiyle bizleri ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Şimdilerde Tivibu Spor’da yayın kariyerine devam etmektedir. Başarılar dileriz.

6) Merve Toy

27 Aralık 1984 Adapazarı doğumludur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirmiştir. Henüz daha üniversitenin birinci sınıfında haber yazıp, montajlar yaparak televizyonculuğa giriş yapmıştır. Şansal Büyüka, Ercan Taner ve Öztürk Pekin gibi duayenlerle birlikte çalışmıştır. Maraton isimli futbol programında çalışmış ve Show TV’de spor haberlerini, Spormax’te Basketbol Ailesi isimli programı sunmuştur. Şimdilerde Lifeplus TV’de programlar sunmakta, Milliyet ve Vatan gazetelerinde spor yazarlığı yapmaktadır.

7) Tuğçe Saatman

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. O dönem ismi Lig TV olan kanala hukuk bürosunda çalışmak üzere başvurmasına karşın sonrasında aynı kanalda spikerlik görevleri almıştır. Futbol bilgisi, diksiyonu ve insanı konunun içine çekebilme özellikleriyle başarılı bir sunucudur. TV 8’deki 3 Adam programında yaptığı ofsayt yorumuyla beğenileri üzerine toplamıştır. Şimdilerde beIN Sports’ta Alo beIN isimli programı sunmaktadır. Uzun yıllar ekranlarda görmek dileğiyle.

8) Çağıl Özge Özkul

 

1989 Ankara doğumludur. Star TV tarafından düzenlenen Miss Turkey 2012 güzellik yarışmasında ikinci olmuştur. Ankara Atılım Üniversitesi İktisat bölümünü burslu olarak okumuş ve birincilikle tamamlamıştır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Abisi eski basketbolcudur. Hobileri arasında voleybol oynamak, seyahat etmek ve dünyayı gezmek vardır. Şu an beIN Sports’ta kariyerine devam etmektedir. Başarılar dileriz.

 

Paylaş.

Comments are closed.