Türünün İddialısı 3 Yabancı Dizi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Günlük hayatın koşturmacasından sonra bazılarımızın en büyük eğlencesi dizi izlemektir. Yeni bir diziye başlamak istiyorsanız ve bir arayış içindeyseniz işte size önerilerim…

Bu yazıda birçok yerde karşılaşabileceğiniz güncel, popüler diziler yerine yıllar süren maratonlarını tamamlamış her biri türünün iddialısı olan dizilerden kısaca bilgiler bulabilirsiniz.

1 – The Mentalist (2008-2015)

Toplamda 7 sezon boyunca 151 bölümü yayınlanan The Mentalist polisiye bir dizidir. Ancak buna ek olarak kuvvetli mizah yönü bir yandan da dram tarafıyla seyirciyi hiç bir bölümde sıkmadan hareketli bir tempoya sahiptir. Dizinin en büyük özelliklerinden biri Simon Baker tarafından canlandırılan başrol karakteri olan Patrick Jane‘in hafiften Sherlock Holmes‘ü andıran tarzıdır.

Imdb Puanı: 8,1/10

2 – Leverage (2008-2012)

Türünün nadir örneklerinden biri olan Leverage güçlü kadrosu ve kendine has konusuyla öne çıkan dizilerden biridir. Farklı bakış açısıyla modern bir Robin Hood tarzında çalışan ekibin eğlenceli maceraları 5 sezon ve 77 bölüm boyunca sizi ekrana kitleyebilir.

Imdb Puanı: 7,9/10

3 – White Collar (2009-2014)

Birçok kişinin bildiği ve sevdiği Catch Me If You Can filminin kaldığı yerden devam ettiğini düşünün. İşte böylesine ilgi çekici ve eğlenceli bir hikayeyle White Collar 6 sezon 81 bölüm boyunca maceralarını sürdürdü. Üst düzey bir sanat hırsızı ve yıllarını onu yakalamaya adamış bir FBI ajanın bir anlaşma gereği birlikte çalışmaya başlaması ve zamanla aralarında oluşan derin dostluk hikayesi…

Imdb Puanı: 8,3/10

Paylaş.

Leave A Reply