Türk Dizilerinin En Komik İkilileri

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yıllardır bizi ekranlara kilitleyen, kâh güldüren kâh düşündüren dizilerimizden bir kaçının en komik ikililerini sizlerle paylaşmak istedim. Geçmişi hatırlayıp biraz gülelim …

1) Hallederiz Kadir ve Rafi

En son babalar duyar dizisinden hatırlıyoruz bu ikiliyi. Levent Ülgen ve Max Bendo’nun birbirleriyle olan uyumuna zamanında az gülmedik.

2) Teo ve Feridun Bitir

Ayrılsak da beraberiz dizisinde Teo ve en yakın arkadaşı Feridun Bitir’ de zamanında kahkahalarımızda yer buldular.

3) Burhan Altıntop ve Gaffur

Avrupa Yakası dizisinde tanıdık onları. Dünyanın en uyumsuz ama en komik ikililerindendiler. Sayelerinde evimizde kahkalar hiç eksik olmadı.

4)Cevahir ve Ulvi

Geniş aile dizisiyle tanıdık onları. Cevahir’in Ulvi’yi hep yaratıcı ve farklı şekillerde aşağılaması bizi oldukça eğlendiriyordu.

5) Ali Özdemir ve Metin Özdemir

Bu isimleri Kardeş payı dizisinde kullandılar ama onlar sadece bu isimlerle tanınmadılar. İşler Güçler’de gerçek isimleri olan Ahmet ve Murat’la, Çalgı Çengi’de Salih ve Gürkan’la, Düğün Dernek’te ise Fikret ve Çetin olarak karşımıza çıktılar. Ama biz onlara hep çok güldük. Varolun Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi.

Ve tabiki bu listenin bonusu oldular.

6) Mecnun ve İsmail Abi

Leyla ile Mecnun dizisinin bize bıraktığı en önemli iki kişi belkide. Aslında onlar genelde her şeyi Erdal Bakkal’la, Hırsız Yavuz’la birlikte yaparlardı ama o ikisinin yeri bizde hep ayrıydı. Bekliyoruz İsmail Abi o gemi bir gün gelecek.

 

Facebook'la Yorum Bırak
Paylaş.

Leave A Reply